Magyarok vitték el a Deutsche Telekom fődíját
A Minden Tudás műsorában bemutatott magyar fejlesztés speciális beléptetőrendszer, amelyet a Deutsche Telekom azért ítélt legjobbnak 2015-ben, mert tökéletesen alkalmazza az úgynevezett felhőalapú – vezeték nélküli összeköttetést korlátlan számú helyszín között.
Sajátossága, hogy a helyszínen semmilyen PC-t , USB portot, hálózatot és egyéb operációs rendszereket nem igényel, ezért teljesen megbízható és egy hosszútávon üzemeltethető rendszer lehet. Világszinten újdonság, hogy a technológia képessé teszi a mechanikus zárakat arra, hogy kapcsolódjanak egy meglévő beléptető rendszerbe.
Az online működő rendszerből azonnal kapunk információt a hálózatba integrált összes eszközről és azok állapotáról. Például azt is megtudhatjuk, hogy ki és hányszor lépett be egy épületbe vagy pontosan mikor hagyta el a munkahelyét.
A nemzetközi fődíjat méltán bezsebelő magyar találmányra különböző intézmények is felfigyeltek, többek közt a Pető Intézet, ahol egy úgynevezett mobilolvasót is üzembe helyeztek.
Forrás: forrás: m1/Minden tudás / hirado.hu
Kapcsolódó cikkek
- 12 induló vállalkozás az Intel, a Cisco és a Deutsche Telekom közös inkubációs programjában
- Másfélezer magyar innovációs projekt nyert uniós támogatást
- Hatósági szerződést kötött az NMHH és a Magyar Telekom
- Mobilalkalmazást is bevetnek a korrupció elleni harcban Kínában
- Nyilatkoznia kell az ügyfélnek, ha nem fogadja el a díjváltozással járó szerződésmódosítást
- Mindhárom német mobilszolgáltató indult a frekvenciatenderen
- Nagy eltérések vannak Európában a 4G mobil adatforgalom árazásában
- Már telefonon vesszük a kultúrát is
- A Deutsche Telekomé a teljes Slovak Telekom
- Minden eddiginél több díjazott és nyeremény az Invitel InnoMax pályázatán
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.