Depressziót okozhat a közösségi oldalak mértéktelen használata
A Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking oldalán megjelent tanulmány szerint depressziót okozhat a fiataloknál a közösségi média túl sok használata.
A mai tizenévesek sok időt töltenek a Facebook, Instagram, Twitter és ehhez hasonló más közösségi oldalakon. Míg a közösségi média sok információ forrása, túlzott használata depresszióhoz vezethet.
A Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking újságban megjelent tanulmány 750 tanulóról készült vizsgálat anyagait használta fel. Az eredeti vizsgálatot 2013-ban végezték Ontarióban, a diákok drog használati szokásait illetve egészségi állapotukat vizsgálták. Észrevették, hogy a közösségi oldalakon eltöltött idő növeli a kockázatát a mentális problémák kialakulásának. A közösségi oldalak böngészésével töltött több idő gyakrabban vezetett pszichés szorongáshoz, öngyilkossági gondolatokhoz.
Ez nem jelenti azt, hogy a közösségi oldalak feltétlenül rossz hatással lennének a fiatalokra. Az is előfordulhat, hogy a rosszabb mentális állapotú fiatalok több időt töltenek az internetes közösségi oldalakon. Az egészségügyi szakemberek épp ezért sokszor ezeken az oldalakon keresztül próbálják elérni a veszélyeztetett csoportokat.
Mindenesetre ha azt látjuk, hogy gyermekünk túl sok időt tölt ezeken az oldalakon, érdemes közbelépni.
Forrás: Ubergizmo.com
Kapcsolódó cikkek
- A Facebookon jeleskedő magyar politikusok a Twitteren sereghajtók
- Új közösségi oldal: mindenki dolgozzon ott, ahol jól érzi magát!
- YouTube Newswire: az első közösségi média hírcsatorna
- A magyarok használják leginkább álláskeresésre a közösségi oldalakat
- Új algoritmussal újít a Facebook
- A médiatartalmat inkább online fogyasztják a fiatalok
- Tim Cook is csatlakozott a Weibo közösséghez
- Z-generáció: az vagy, amit felteszel
- Instant Article – azonnali hírek a Facebookon
- A pénznél is többet érnek adataink a Facebooknak
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.