Megnyílnak a nemzetközi vizek a hazai startupok előtt
A Magyar Innovációs TechShowt (HITS) szervező Mobilitás és Multimédia Klaszter a Külgazdasági és Külügyminisztérium felkérésére biztosít egyedi bemutatkozási lehetőséget a legígéretesebb hazai fiatal vállalkozásoknak a a Nemzetközi Távközlési Egyesület (ITU) által fémjelzett Telecom Worldön.
2015. október 12-15. között Budapest ad otthont a világ egyik legrangosabb évente megrendezendő infokommunikációs konferenciájának, az ITU Telecom Worldnek. Az eseményen, amelyen az ICT szektor legfontosabb hazai és nemzetközi szereplői vitatják meg és ismertetik a legújabb trendeket, a legígéretesebb hazai startupok is bemutatkozhatnak a több száz fős közönség előtt a HITS@ITU elnevezésű, a Külgazdasági és Külügyminisztérium és a Mobilitás és Multimédia Klaszter által közösen szervezett kiállításon.
A legkiemelkedőbb magyar high-tech innovátoroknak szeptember 28. 12:00-ig kell feltölteniük pályázati anyagukat az erre dedikált online oldalra. Közülük a legígéretesebb 12 projekt kap többnapos bemutatkozási lehetőséget a konferencián. Elsősorban olyan vállalkozásoknak érdemes nevezni, amelyek az elmúlt 3 évben kifejlesztett prototípuson keresztül tudják bizonyítani, projektjük nemzetközi szintű potenciált hordoz magában.
A legújabb trendeknek megfelelően elsősorban a mobil technológiák, a 3D nyomtatás, a M2M (machine to machine) kommunikáció, a biotechnológia, az okos hálózatok, az internetes biztonság, a pénzügyi folyamatok, a közlekedés, a robottechnológia, valamint a nagyvállalati üzleti folyamtok területén újdonságot hozó projektek jelentkezését várják.
„Az elmúlt évek legdinamikusabb fejlődése az infokommunikációs szektorban ment végbe, amelyből hazánk is kivette a részét: örömmel tapasztaljuk, hogy számos itthonról induló startup büszkélkedhet globális sikerekkel. A kormány kiemelten kezeli a kreatív és technológiai iparágakat, hogy minden esélyt megadjon a hazai szereplőknek a nemzetközi piacok meghódításához. Reményeim szerint az ITU-n bemutatkozó tucatnyi startup közül is többről fogunk még hallani az elkövetkezendő években” – mondta el Manno István, a konferenciáért felelős miniszteri biztos.
Kapcsolódó cikkek
- Innováció az ICT ökoszisztémában
- Gyorsítsuk az innovációt az ITU Telecom World 2015 konferencián
- Tantárggyá nőtte ki magát „Az Év honlapja” pályázat
- Helpy, az online takarítás-közvetítő magyar sikerstartup lehet
- Kihirdették az Év információbiztonsági szakdolgozata címet
- Gyökeresen új üzleti modell adhat lökést a hazai startup világnak
- Harmadik alkalommal indul a Telekom nemzetközi innovációs pályázata
- Sikeresen mutatkoztak be a magyar startup-projektek Tel-Avivban
- Pályázat szociálisan hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkózását támogató programokra
- Európa legígéretesebb cleantech startupjai a ClimateLaunchpaden
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.