320 órán keresztül tartott a leghosszabb osztott szolgáltatásmegtagadó támadás
A leghosszabb folyamatos elérhetetlenséget okozó osztott szolgáltatásmegtagadó támadást a Kaspersky Lab 2015 harmadik negyedévében észlelte: az incidens 320 órán keresztül tartott, vagyis majdnem két hétig. A szakértők felfedeztek egy új trendet is, mely szerint a bűnözők aktívan használni kezdtek bothálózatokat a fertőzött szerverekről.
A Kaspersky közzétette új, negyedéves DDoS jelentését, amely a bothálózatok állandó monitorozásán és a kiberbűnözők által használt új technikák megfigyelésén alapul. Kiderült többek között, hogy a leghosszabb folyamatos elérhetetlenséget okozó osztott szolgáltatásmegtagadó támadás 320 órán keresztül tartott.
Evgeny Vigovsky, a Kaspersky Lab DDoS Protection vezetője kifejtette, hogy összetett, bankok elleni támadásokat észleltek, melyek során váltságdíjat követeltek, de megfigyeltek új, alacsony költségű módszereket is, amelyek célja, hogy egy vállalat működését hosszabb időre leállítsák. A támadások mérete egyre növekszik, céljuk, hogy megakadályozzák a működést, majd eltűnjenek, és a száma ezeknek a hosszú támadásoknak – amelyek képesek csődbe vinni egy nagy, védelem nélküli vállalatot – ugyancsak nő.
A jelentés szerint a DDoS támadások 79 országban szedték áldozataikat. A támadások több mint 90%-a kevesebb, mint 24 órán keresztül tartott, de a 150 óránál hosszabb támadások száma jelentősen nő. A legtöbb támadás ugyanazon áldozat ellen 22 volt egy hollandiai szerveren. A Linux-alapú bothálózatok használata jelentős volt, a Kaspersky Lab által regisztrált támadások 45,6%-át ezekkel hajtották végre.
A DDoS támadások megoszlása időtartam szerint (óra)
Kapcsolódó cikkek
- Fellélegezhetnek a CoinVault és Bitcryptor zsaroló vírusok áldozatai
- Biometrikus adatainkkal is könnyen visszaélhetnek
- Nem bíznak a külső szolgáltatókban a vállalkozások
- Ötből négy rosszindulatú támadás komoly problémát jelent a felhasználóknak
- A gyermekeket is meg lehet védeni a neten leselkedő veszélyektől
- A DDoS támadás csak a jéghegy csúcsa
- Még mindig aktív a Winnti kiberbűnözői csoport
- A felhasználók harmada nem foglakozik pénzügyi tranzakciója védelmével
- Nehezen ismerjük fel az adathalász weboldalakat
- A Kaspersky szerint a DDoS támadások 26 százaléka vezet adatvesztéshez