DDoS kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: DDoS
Hosszú távon komoly reputációs és pénzügyi károkat okoz a felelőtlenség
A Kaspersky Lab legfrissebb kutatása* szerint azok a vállalatok, amelyek másra bízzák DDoS támadások elleni védelmüket, hátrányban lehetnek azokkal szemben, akik maguk végzik ezt.
Visszatértek a tartós, akár több napos DDoS rohamok
A Kaspersky Lab elkészítette legfrissebb jelentését a botnet által támogatott DDoS támadásokról 2018 első negyedévében.
Nemcsak a célzott támadásra kell felkészülni, hanem a váratlanra is
A DDoS (Distributed Denial of Service – elosztott szolgáltatásmegtagadással járó) támadást elszenvedett vállalkozások 27%-a úgy gondolja, hogy nem célzott támadás áldozata, hanem csupán ártatlan szemlélője volt az eseményeknek.
A DDoS támadások költségei akár a 2 millió dollárt is elérhetik
Az elosztott szolgáltatásmegtagadással járó támadások (DDoS) negatív pénzügyi hatása egyre növekszik. A kis és középvállalkozások számára egy ilyen támadás átlagosan 120 000 dollárba kerülhet, míg a nagyvállalatok esetében ez az összeg elérheti a 2,3 millió dollárt is.
Füstöl a zsebe? A trójai vírus az ön készülékében van!
Mobil világunkban mind azt szeretnénk, hogy azonnal elérjük, akivel kapcsolatba szeretnénk lépni, valamint, hogy naprakészek legyünk bárhol és bármikor.
Nyakunkon a karácsony, lesben állnak a kiberbűnözők!
A Kaspersky Lab IT Security Economics jelentése szerint a vállalatok 77%-a szenvedett el informatikai támadást az elmúlt 12 hónap alatt. A DDoS és a POS rendszerek elleni támadások növekvő száma – különösen a karácsonyi időszakban, amikor nő a vásárlók száma is – tovább súlyosbítja a helyzetet és csak még vonzóbb célponttá teszi a kiberbűnözők számára.
Támadnak az okosvasalók?
Az internetre csatlakoztatott eszközökkel alapvetően nagyon kényelmes és könnyű a mindennapi életünk. Vajon számítástechnikai szempontból milyen mértékben biztonságosak ezek a készülékek?
Nem minden DDoS támadás tűnik annak, aminek elsőre látszik
A szolgáltatásmegtagadással járó támadások (Denial of Service – DoS), más néven túlterheléses támadások, valamint az elosztott szolgáltatásmegtagadással járó támadások (Distributed Denial of Service – DDoS) egyre gyakrabban fordulnak elő. Idén a szervezetek egyharmadát (33%) érte ilyen támadás, szemben a tavalyi év 17%-val – derül ki a Kaspersky Lab kutatásából.
Drámai változások várhatóak a DDoS támadások terén
Az idei év második negyedéve bizonyította, hogy a tartós DDoS támadások visszatértek az üzleti életben. A vizsgált időszak leghosszabb támadása összesen 277 órán át tartott (több mint 11 nap), ami 131%-os növekedést jelent az első negyedévhez képest. A Kaspersky Lab szakértői által összeállított legújabb DDoS jelentés szerint ez a támadás vezeti egyelőre a rekordot idén.
Egy online banki kibertámadás akár 4,8 milliárd forint veszteséggel járhat
A Kaspersky Lab legújabb jelentése a kiberfenyegetésekről rávilágít a pénzügyi szektort megbénító online banki szolgáltatásokat érintő incidensekre, amely szerint átlagosan kb. 4,8 milliárd Ft-os (1.754.000$) veszteséggel kell szembesülniük a bankoknak. Ez az összeg majdnem a duplája egy malware okozta szolgáltatás-kiesés kárainak, amelynek átlagos kárértéke kb. 2,3 milliárd Ft (825.000$).
A Kaspersky Lab jelenti: titkosított DDoS támadás érkezik WordPressen keresztül
A Kaspersky Lab idei harmadik negyedéves DDoS jelentése szerint növekedett a titkosított támadások száma.
Egyre kifinomultak a DDoS támadások a Kaspersky Lab jelentése szerint
A Kaspersky Lab kiadta idei harmadik negyedévi jelentését a botnettel támogatott DDoS támadásokról a Kaspersky DDoS Intelligence* által mért adatok alapján és úgy tűnik, nőtt az ilyen jellegű támadásokból származó titkosított forgalom, valamint Nyugat-Európában és a régióban nőtt a megtámadott szerverek és források száma.
DDoS támadás a Nissan ellen
A héten erőteljes DDoS támadások érték a Nissan globális és japán weboldalait, amiért Japán nem lép fel a bálnavadászat ellen. Hogy miért épp egy autógyártó volt a célpont, azt kevesen értik, de talán azért, mert a japán ipar főszereplői közül épp ez kívánt üzenni ezekben a világnak az eémúlt napokban: 12-én mutatta be a cég Titan Warrior koncept kisteherautóját Detroitban.
320 órán keresztül tartott a leghosszabb osztott szolgáltatásmegtagadó támadás
A leghosszabb folyamatos elérhetetlenséget okozó osztott szolgáltatásmegtagadó támadást a Kaspersky Lab 2015 harmadik negyedévében észlelte: az incidens 320 órán keresztül tartott, vagyis majdnem két hétig. A szakértők felfedeztek egy új trendet is, mely szerint a bűnözők aktívan használni kezdtek bothálózatokat a fertőzött szerverekről.
A DDoS támadás csak a jéghegy csúcsa
A Kaspersky Lab és a B2B International felmérése kimutatta, hogy a legtöbb esetben a DDoS támadás csak a jéghegy csúcsa. A vállalati szektor képviselőinek 74%-a jelentette, hogy a DDoS támadások egybeestek más biztonsági incidensekkel is. Ráadásul ezek nem csupán a véletlenek művei, hanem szándékos kísérletek arra, hogy eltereljék az IT személyzet figyelmét a komolyabb problémákról.
A Kaspersky szerint a DDoS támadások 26 százaléka vezet adatvesztéshez
A Kapersky Lab kutatása szerint az 50 vagy annál több embert foglalkoztató vállalkozások 20%-a szenvedett el legalább egy DDoS támadást, és a nagyvállalatok a leginkább érintettek (24%). A támadások 26%-a vezetett már adatvesztéshez.
Minden ötödik cég másoktól várja, hogy megvédjék a DDoS támadásoktól
A Kaspersky és a B2B International tanulmánya szerint a vállalkozások képviselői közül minden ötödik úgy véli, hogy az IT-szolgáltatójuknak kellene elhárítani az online szolgáltatásaik ellen indított DDoS támadásokat. A valóságban azonban ez a felelősség gyakran a cégek vállára nehezedik, és jelentős veszteségeket okozhat számukra.
Ötből egy DDoS támadás napokig, illetve hetekig is eltarthat
A Kaspersky Lab és a B2B International közös kutatása feltárta, hogy a vállalkozások több mint egyötöde szenvedett már el olyan DDoS támadást, amelynek köszönhetően több napig vagy akár hetekig fennálló problémák jelentkeztek a szolgáltatásban.
Egyetlen DDoS támadás akár 400 000 dolláros kárt is okozhat
A Kaspersky Lab és a B2B International tanulmánya rávilágít arra, hogy a DDoS támadások milyen jelentős veszteséget – 52 000 dollártól 444 000 dollárig terjedő kárt – okozhatnak a cég méretétől függően.
Egyre gyakoribbak a túlterheléses támadások
A B2B International és a Kaspersky Lab egy közös kutatást végzett, mely szerint az online szolgáltatást nyújtó vállalatok 38 százaléka esett DDoS, vagyis túlterheléses támadás áldozatául az elmúlt egy évben: ennek aránya Európában 32 százalék volt. Ez azt jelenti, hogy minden harmadik ilyen vállalatot ért már ilyen támadás.
Cikkgyűjtő
További híreink
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Meghosszabbítja a jelentkezési határidőt ’Az Év Honlapja’ pályázat, amely évről évre megmutatja a hazai digitális világ legjobbjait! A pályázat új nevezési határideje: 2024. december 15. éjfél! Még van lehetőség a vállalatok és kreatív ügynökségek számára, illetve mindazoknak, akik friss projektjeiket és egész éves munkájuk termését meg szeretnék mutatni a közönségnek és a zsűrinek.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!