Okostelefon-képzés szenioroknak
A Tesco Mobile és a Budapesti Művelődési Központ „Okosmobil minden generációnak” címmel támogatott képzést indított idősebb, az okostelefonnal még csak most ismerkedő korosztály számára.
Az idősebb korosztály számára indul okostelefonos képzés. Az „Okosmobil minden generációnak” címú támogatott képzéssel a szervezők célja, hogy csökkentsék a generációk közötti egyre mélyülő technológiai szakadékot. A 2x3 órás tanfolyamon a résztvevők egy kimondottan a senior korosztálynak szánt készülék, a Doro Liberto 820 mini segítségével tapasztalhatják meg az okostelefónia előnyeit, és sajátíthatják el a készülék használatát.
Az idősebb generáció tagjait általában a készülékek nehéz kezelhetősége, illetve a billentyűk és a kijelzőn megjelenő feliratok kis mérete tartja vissza a mobilhasználattól. A nagy képernyővel, jó minőségű fényképezőgéppel ellátott Androidos Doro Liberto mini 820-as készüléket kimondottan az idősebb, gyengébben látó, halló fogyasztók számára alakították ki.
A készülék segítségével jóval könnyebb elsajátítani az okostelefon használatot, hisz kifejezetten könnyen kezelhető, jól áttekinthető, a kijelzőjén és a feliratok jól láthatóak, a háttérvilágítás kontrasztos és erőteljes, hangja pedig mindenki számára tisztán és jól hallható. A Doro Liberto mini 820-as készülék a Tesco Mobile Dupla és Kedvenc feltöltőkártyás tarifacsomagjaival november 13-tól lesz elérhető el a Tesco Mobile kínálatában.
Kép: iamwire.com
Kapcsolódó cikkek
- LG Wine Smart: okostelefonos funkciók kinyitható formában
- Meghosszabbították Az Év Honlapja nevezési határidejét
- A harmadik negyedévben is nőttek a világpiaci okostelefon-eladások
- Kétharmadával növelte okostelefon-eladásait a Huawei
- A Google támogatja a digitális újságírást
- Az LG G4 tulajdonosok frissíthetnek először Android 6.0 Marshmallow-ra
- A magyar piacon is kapható az Asus ZenFone Selfie
- Az ASUS ZenFone 2 Laser okostelefon már itthon is kapható
- Megérkezett a HTC One család új tagja, a HTC One A9
- Jön a Pepsi márkával ellátott androidos telefon
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.