November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
A pályázatok benyújtási feltételei a CTA weboldalán érhetők el, ugyanitt lehet feltölteni a nevezéseket. A megmérettetésre kizárólag társadalmilag pozitív hatású, politikamentes TCR aktivitások és reklámok, kampányok regisztrálhatók két kategóriában:
• Megvalósult kampány nevezése: A márkák társadalmi szerepvállalásának seregszemléjén megvalósult TCR aktivitások és kampányok pályázhatók, amelyek közül a szakmai zsűri kiválasztja a legjobbakat. Ezek a vállalatok elnyerik a „CALL TO ACTION Példaértékű Vállalat” címet. A vállalati, ügynökségi szektor kampányainak nevezési díját – egy díj megfizetésével 3 nevezést nyújtható be – a grémium a civil szervezetek pályázatának lebonyolítására, a nyertes pályamű megvalósítására, illetve civil szervezetek támogatására fordítja.
• A kiírt feladatra hozott ötlet nevezése: Ebben a kategóriában azok a magánszemélyek (szakemberek, tanulók) vagy civilek pályázhatnak díjmentesen, akiknek a fogyatékossággal élők integrációja témában pozitív változásokat előre mozdító kreatív programjuk, kampányötletük van. A zsűri által kiválasztott short list-esek közül a közönség a Sharity Impact mobilapplikáción keresztül szavazza meg a legjobbakat. A nyertes alkotó pályaművét a szervezők megvalósítják, ezen kívül mentorprogramban is részesül. Utóbbi célja, hogy a pályázó, a társadalmi ügyekkel kapcsolatos tudását és ismereteit tovább mélyítse, ezáltal pedig még hatékonyabban tudja képviselni az általa jelentősnek ítélt társadalmi ügyeket.
Kapcsolódó cikkek
- Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
- Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
- 160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
- A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
- Novák Pétert választották meg az MRSZ elnökének
- Átadták az idei Green Pledge védjegyeket
- Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
- 24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
- Új szelek fújnak a nagyvállalatoknál IT fronton
- A 2024-es év legjobb videós hirdetéseit keresi az IAB Hungary
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.