Két napon át tart a Startupok Éjszakája
Startup konferenciára készülnek a világ több országában. Bár a történések zöme San Franciscóban zajlik, a hazai startup vállalkozók mégis valós időben, az Akváriumban követhetik a legnagyobb amerikai Startup eseményt.
2009-ben indult világhódító útjára, az Eric Ries által alapított, vállalkozás és termékfejlesztési validációs módszertan, amit napjainkra nem csupán az induló vállalkozások, hanem számos nemzetközi kis közép és nagyvállalat, egyik alapvető működési módszereként használnak új termék, vagy szolgáltatás kidolgozásakor. A módszertan tapasztalatait, az új trendeket osztják meg minden év novemberében a Lean Startup Konferencián a világ legjobb szakemberei.
Idén Eric Ries mellett, a Google, a GE, a Product Hunt, az Intuit, a Strategyzer, és a Dropbox képviselői is prezentálnak. Mivel a konferenciát az Egyesült Államok nyugati partján rendezik, s kevesen élvezhetnék élőben: a Budapest Launchpad Egyesület már hármadik éve szervezi meg a rendezvény élő közvetítését.
Valós idejű a közvetítés, ezért a szokatlan konferencia mindkét napján hajnal háromig hallgathatnak előadásokat a budapesti startup közösség tagjai. A rendezvény az élő közvetítésen túl a hazai startupokat, a hazánkban tartózkodó külföldi szakmabelieket, a téma iránt érdeklődő vállalkozókat, valamint a kis közép, és nagyvállalati szférában dolgozókat hozza össze erre a két éjszakára.
Az amerikai programon kívül a legjobb hazai előadók érdekes előadásait is meghallgathatják a résztvevők és persze a megszokott kapcsolatépítési lehetőségekkel is kiegészül a különleges program. A rendezvény november 17-én kezdődik a Design Terminal inkubátor vezetőjének előadásával az Akváriumban.
A Budapest Launchpad Egyesület, a rendezvény házigazdája a hazai startup ökoszisztéma fejlesztését és a hazai tehetségek edukációját tűzte ki céljául, ennek keretében rendszeresen szervez oktatásokat, kapcsolatépítő eseményeket. Alapítói ismert startup szakértők, sorozatvállalkozók és tapasztalt üzletfejlesztők, akik évek óta dolgoznak a hazai startupok nemzetközi sikerének megalapozásán. A Lean Startup Konferencia közvetítésével a szervezet most is a hazai tehetségeket segíti információhoz jutni a nemzetközi trendekkel kapcsolatban.
Kapcsolódó cikkek
- Kivételesen tehetséges magyar fiatalokat keresnek
- A startupok olimpiája Magyarországon
- Az Intel idei startup-beruházásainak értéke meghaladja a fél milliárd dollárt
- Indul az Imagine Cup Academy, a Microsoft diákoknak szóló startup programja
- SAP képzés és verseny startupoknak
- Magyarok fogják össze Közép-Európa legtehetségesebb vállalkozóit
- Gravity: újabb potenciális világsiker a láthatáron
- Megnyílnak a nemzetközi vizek a hazai startupok előtt
- Helpy, az online takarítás-közvetítő magyar sikerstartup lehet
- Gyökeresen új üzleti modell adhat lökést a hazai startup világnak
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.