Magyar diákok is játszhatnak a "nagy vasakkal"
Az év utolsó napjáig várja a jelentkezőket az IBM Master the Mainframe versenye
Világszerte naponta nagyjából 30 milliárd tranzakciót intéznek nagyszámítógépeken a pénzügyi szférában, az egészségügyben, a kereskedelemben, a közszolgáltatóknál és a kormányzati szerveknél. Ezek az úgynevezett ’mainframe’ gépek hatalmas mennyiségű adattal képesek dolgozni, miközben biztonságosan futtatnak üzletileg kritikus alkalmazásokat. Kevés ember kap lehetőséget a kezelésükre, de az IBM versenyében az év végéig magyar diákok is kipróbálhatják magukat.
A Master the Mainframe (MTM) az IBM világméretű versenye, amely informatikus hallgatókat hív, hogy szerezzenek valódi tapasztalatokat a nagyszámítógépekkel elvégezhető munkáról. A verseny élő mainframe tudást ad át a játékosoknak, miközben próbára teszi általános ismereteiket és programozó képességeiket.
2015 őszén az MTM történetében először magyar, szlovák és cseh egyetemi, főiskolai hallgatók is bekapcsolódhatnak a versenybe. A játékhoz nincs szükség előzetes mainframe tapasztalatokra, alapvető IKT ismeretekkel már érdemes belevágni – ha társul hozzájuk lelkesedés, személyes motiváció és versenyszellem.
A MTM-re jelentkezőknek három fordulóban, egyre komolyabb feladatokkal kell megbirkózniuk. Mindegyik forduló sikeres elvégzése után garantált ajándékok járnak, a harmadik forduló után már iPad2 Air a nyeremény. A legkiválóbbaknak a fődíjra is van esélyük, ami egy utazás New Yorkba, a Mainframe Világbajnokságra.
A versenybe december 31-én éjfélig lehet jelentkezni.
Részletek és regisztráció itt:
http://www-03.ibm.com/systems/z/education/academic/masterthemainframe/contest/cee.html
A verseny regionális közössége:
https://www.facebook.com/masterthemainframehun/?fref=ts
Kapcsolódó cikkek
- Tömegeket vonzott az első Robotcsata
- Egymás ellen kő-papír-ollóztak a robotok
- Állásajánlattal a Mobile World Congressre viszi a legjobb programozókat az NNG
- Nokia Networks Code Jam: innovációért díjazták a győztes csapatot
- Robotdarut programoznak 24 órás versenyen
- Szabadulós játékkal keres fiatal tehetségeket a Nokia
- Még lehet jelentkezni az idei Challenge24-re
- BeeSmarter #3 – 24 órás Mobil Programozó és Dizájner Csapatverseny
- Nemzetközi robotprogramozási verseny: cseh, lengyel és határon túli magyar csapatok a döntőben
- Nemzetközi robotprogramozási verseny lesz Debrecenben
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.