Olasz (startup) renaissance
Magyarország mellett más európai államok is reménykednek abban, hogy startup-paradicsommá válnak, ilyen például Olaszország is, ahol - Yahoo technológiai rovatának friss beszámolója szerint - a Cisco, és az Apple is olyan beruházásokba kezdett Itáliában, amelyek révén újjászülethet az olasz startup ökoszisztéma.
Az első lökést januárban a Cisco adta meg, amely az oktatásügyi minisztériummal (Olaszországban ez felügyeli az egyetemeket és a kutatást is) írt alá megállapodást arról, hogy tréninget biztosít a tanároknak és a diákoknak. Az Invitalia Ventures-szel közösen a Cisco befektetési programot is indít a legígéretesebb olasz technológiai startup-ok számára.
Gyakorlatilag ezzel egyidőben az Apple bejelentette, hogy Nápolyban megnyitja első európai alkalmazás-fejlesztő központját. Az iOS App Development Centre támogatja az oktatást is, és partnercégekkel országszerte tréningeket szervez, hogy lehetőséget teremtsen a diákok számára a fejlesztői közösséghez való csatlakozásra.
Az Apple beruházása azért is nagy szó, mert Olaszország az egyik leglassabban fejlődő ország az Európai Unióban, a fiatalok 45 százaléka pedig nem talál munkalehetőséget. A döntést némi alku előzte meg: az olasz kormány jelentős adóengedményeket tett: az Il Fatto Quotidiano újság értesülése szerint beleegyezett abba, hogy 800 milliós adóhátraléka helyett az Apple-nek mindössze 318 millió dollárt kelljen megfizetnie.
Az amerikai cégek üzleti megfontolásai közé tartozik az is, hogy az átlagos fejlesztői fizetések itt harmadannyiak, mit mondjuk az Egyesült Királyságban.
Kapcsolódó cikkek
- Symantec: egyre nagyobb veszélyben az Apple rendszerei
- Értékesítési rekord az okostelefonok világpiacán tavaly
- Mobil hirdetés: az Apple feladja
- A shadow IT jelenségből adódó vállalati kockázatok megoldása
- Az Apple-t beperelték, mert a Siri három szabadalmat sért
- Ennek is eljött az ideje: először ismerte el adótartozását az Apple egy európai országban
- Beperlik az Apple-t az iPhone 4S tulajdonosok az iOS 9 lassúsága miatt
- Apple múzeum Prágában Steve Jobs szellemében
- Együttműködésre váltotta a szabadalmi vitákat az Ericsson és az Apple
- Drón, divatcég és írásfejlesztő toll a Design Terminál legújabb mentoráltjai között
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.