A Nokia 5G-s rádió-hozzáférése kereskedelmi hardveren
Az MWC 216-on a Nokia bemutatja, hogyan támogatja a kereskedelmi forgalomban kapható AirScale rádió hozzáférése az 5G-s technológiákat, így a hálózatüzemeltetők biztosak lehetnek abban, hogy mai eszközberuházásaik kielégítik majd a jövőbeni igényeket is. A cég 5G-s rádió-hozzáférése kereskedelmi forgalomban kapható bázisállomáson mutatkozik be.
Ezzel egyrészt az operátorok korábban és alacsonyabb költségen indíthatják útjára 5G hálózatukat, másrészt a már meglévő LTE infrastruktúrájukat 2017-ben migrálhatják a korai 5G-s szolgáltatásokra. A teljes 5G-s kereskedelmi szolgáltatás megjelenése 2020-ra várható.
A Nokia demonstrálja, hogy az összes spektrumsáv használatával hogyan tesztelhetik az operátorok az 5G felhasználási eseteit hálózataikon − beleértve a 6 GHz alattiakat is, melyek széles területi lefedettséget és korai piaci belépést biztosítanak, miközben kiemelkedően magas kommunikációs kapacitással rendelkeznek a cm-es és mm-es hullámhossztartománynak köszönhetően.
Jelenleg különféle szabványügyi testületek végeznek teszteket annak érdekében, hogy 2020-ra befejezzék a munkát. A teljes körű 5G-s szabványok megjelenése előtt a fentihez hasonló hálózatüzemeltetői tesztek biztosítják, hogy az előfizetők már az első naptól kezdve kiváló és megbízható 5G-s teljesítményt kapnak majd.
A Nokia standján az alábbi technológiák tekinthetők meg a 2016-os Mobil Világkongresszuson:
- Szabvány előtti 5G-s rádiótechnológia a Nokia AirFrame IT hardveren futó Nokia AirScale bázisállomáson és AirScale Cloud bázisállomás szerveren.* A rendszer 8x8-as MIMO-t és optimalizált keretszerkezetet használ, mely a késleltetést 1 milliszekundum alá csökkenti. Az ultra alacsony késleltetés és a multi-Gbps sebesség lehetővé teszi a felhasználók számára a helytől független valós idejű együttműködést a több felhasználós, virtuális valóságot alkalmazó bemutató során.
- Az mm-es hullámhosszú nagyérzékenységű vevőegység nyit a 64QAM és 2x2 MIMO használata felé, ezzel lehetővé teszi a multi-Gbps sebességet. Amint azt korábban már bemutattuk, a rendszer olyan csúcstechnológiás koncepciókat is támogat, mint például a nyalábformálás a végfelhasználó helyének és igényének pontos meghatározása érdekében. Habár a mm-es hullámhosszak 3GPP-n belüli szabványosítása 2019-re várható, a Nokia szabványosítás előtti rendszere gyakorlati tapasztalatot biztosít a végleges kereskedelmi megoldás megalkotására vonatkozóan.
- A többszörös kapcsolódás koncepciója lehetővé teszi, hogy az eszközök egyidejűleg csatlakozzanak az LTE-hez és az 5G-s rádiós hálózathoz a zökkenőmentes működés érdekében, mivel az 5G párhuzamosan az LTE fölé kerül kiépítésre.
- A mikrocellák pontos 3D-s tervezésével, illetve prediktív szolgáltatásokkal a Nokia Services tökéletes hibrid hálózati teljesítményt biztosít.
Hossein Moiin, a Nokia Mobile Networks technológiai igazgatója (CTO) az alábbiakat nyilatkozta: „A korábbi kísérleti rendszereket meghaladóan a telekommunikációs iparágban most először látható, hogyan fog működni az 5G a gyakorlatban. Az AirScale elnevezésű, rádió-hozzáféréses kereskedelmi termékünkön működés közben mutatjuk be az 5G-t – ez komoly előrelépés, mert azt jelenti, az 5G innentől kezdve nem csupán távoli vízió. Mostantól az operátorok nyugodt szívvel beruházhatnak olyan hálózati berendezésekbe, melyek támogatják mind a meglévő, mind a majd szabványosításra kerülő 5G-s technológiákat.”
Kapcsolódó cikkek
- A Vodafone Alapítvány több ezer menekült életének megkönnyítésére alkalmas újdonságot mutatott be
- A Sony újraértelmezi a kommunikációt az Xperia márka továbbfejlesztésével
- Huawei MateBook, az első prémium kategóriás 2 az 1-ben eszköz
- Az LG bemutatta első moduláris okostelefonját, az új LG G5-öt
- A barcelónai premiert követően már meg is rendelhető az S7
- Itt a Cat S60, az első beépített hőkamerával rendelkező okostelefon
- Értékesítési rekord az okostelefonok világpiacán tavaly
- Az Ericsson 5G-s helyszíni tesztberendezése 25 Gbps feletti Letöltési sebességet ért el
- Az Ericsson innovatív 5G, Iot és felhő alapú Megoldásai az MWC-n
- A Samsung új generációs hálózatokat mutat be az MWC-n
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.