A Cellum innovációja Egyiptomban is bizonyíthat
A magyar tulajdonú Cellum, Európa egyik vezető mobiltárca-szolgáltatója a Metel Egypttel írt alá együttműködési megállapodást Abd El-Fattah El-Sisi egyiptomi elnök és Orbán Viktor miniszterelnök jelenlétében, a miniszterelnöki látogatáshoz kapcsolódó üzleti fórumon. A Metel a megállapodás részeként a Cellum mobilfizetési szolgáltatásait terjeszti el az Közel-Keleten és Afrikában, jelentősen fejlesztve ezzel a térség elektronikus kereskedelmét.
Ázsia után újabb régió mobilfizetési piacát veszi célba a Cellum: a közel-keleti, észak-afrikai régió országai közül elsőként Egyiptomban vehet részt a készpénzmentes kereskedelem fejlesztésében. A térségben rendkívül alacsony szinten terjedtek el a hagyományos banki szolgáltatások, Egyiptomban például a lakosság mindössze 10%-a rendelkezik bankszámlával.
Bár az e-kereskedelem lendületesen nő Egyiptomban, az ilyen vásárlások 80%-áért továbbra is kiszállításkor, készpénzben fizetnek. Másfelől az országban szinte mindenkinek van mobiltelefonja, melyek kétharmada okostelefon. Az egyiptomi kormány a pénzügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférés és a gazdasági növekedés elősegítése érdekében elkötelezte magát a készpénzmentesítés mellett, amit számos más intézmény támogat. A 2008-ban létrejött Metel Csoport is a gazdaság fejlesztését határozta meg legfőbb céljaként, munkájukkal szeretnék felzárkóztatni a közel-keleti, észak-afrikai régió pénzügyi kultúráját a világ élvonalához.
“A világ a készpénzmentes kultúra felé halad, ez nem kérdés. Nagy várakozással nézünk a jövőbe és hiszünk abban, hogy a Cellum biztonságos mobiltárca-szolgáltatásainak bevezetése nagyot fordít majd a helyi piacon és alapvető változásokat indít el ” – mondta Ahmed Mekky, a Metel Csoport elnök-vezérigazgatója.
A Cellum mobiltárca-szolgáltatásai egyre népszerűbbek Délkelet-Ázsiában, de a cég most először evez közel-keleti vizekre, hogy részese legyen egy fejlődésben lévő pénzügyi kultúra kialakulásának.
“Kiemelten fontos számunkra a közel-keleti, észak-afrikai régió, hiszen a piac volumene 2020-ra a 2014-es 7 milliárd dollárról duplájára nőhet. A legerősebb országok Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emirségek és Egyiptom, azt szeretnénk, hogy ezek az országok is a Cellum szolgáltatásaival induljanak el ezen az izgalmas úton a készpénzmentes kereskedelem felé” – mondta Garamhegyi Ábel, a Cellum vezérigazgató-helyettese.
Kapcsolódó cikkek
- Közösségi mobilfizetés a Cellum és a fastacash megoldásában
- Itt a PayPal új mobil applikációja
- 2016-ban is lendületesen terjeszkedik a Samsung Pay
- GKI: a magyarok nem ismerik a mobilfizetési alkalmazásokat
- A Cellum újabb piacot hódít meg Délkelet-Ázsiában
- Te mennyire vagy onlány?
- Okostelefonnal is beléphetünk a balatoni strandokra
- Több mint százmillió sikeres mobiltranzakciót indítottak a Cellum rendszerén keresztül
- A mobil pénzügyi szolgáltatások új generációja a Cellumnál
- 2015-ben újabb 16%-kal nőtt az online kiskereskedelem
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.