Utópia Szintetizátor – Interaktív Kiállítás és Konferencia
Az Utópia Szintetizátor Interaktív Kiállítás és Konferencia helyszíne, a Szeged városában található Szent-Györgyi Albert Agora, a régió multikulturális és tudományos rendezvényközpontja, ami egy 2012 decemberében átadott, high-tech építménykomplexum.
A kiállítás az Agóra Informatóriumában lesz megtekinthető, ahol bemutatókra, előadásokra is sor kerül majd minden nap, a szakmai beszélgetések és a nagyobb koncertek helyszíne a Díszterem lesz.
A rendezvény alaptémája az elektronikus zene világának kronológiai, művészi, szakmai és tudományos bemutatása interaktív módon, a szakmai követelményeknek megfelelően magas színvonalon.
Az eseménysorozat programjainak mátrixát, a kiállításon túl, workshop-okból, interjúkból, koncertekből, zenei performanszokból építettük fel. Bízunk abban, hogy e komplex kínálat minden látogatónak maradandó élményt fog nyújtani. A tárlat ritkaságai között szerepelnek olyan technológiai megoldások, melyeket eddig ilyen formában, ilyen keretek között nem láthatott még sem a szakma, sem a nagyérdemű publikum. Számos olyan hangszer és berendezés lesz megtekinthető, melyek sorsa a volt keleti blokkban kezdődött és ért is véget, viszont ezek - többségükben - túlszárnyalták a keletkezésüket ihlető, nyugatról jött, forradalmi újításokat.
Aki eljön az Utopia Szintetizátor Interaktív Kiállítás és Konferencia programjaira, találkozhat a hang és a fantázia mérnökeivel, meghallgathatja zenéiket, megnézheti, és ki is próbálhatja berendezéseiket, hangszereiket.
A szintetizátor kiállítás terében, az Informatóriumban, a napi tárlatzárásokat követően, neves gondolkodók segítségével, a múlt, a jelen és a jövő megidézésével, az Utópia vízióiban kutakodunk, analizálunk, szintetizálunk.
Kiállításra kerülő eszközök:
CMI Fairlight I, II, E-mu Systems Emulator I, II, III, Emax I, II, Macbeth-Modular System, Moog Minimoog Model-D, New England Digital-Synclavier 9600 I, II, Oberheim Expander, OB-8, PPG Wave Waveterm A, 2.2, Waveterm B, 2.3, Wavecomputer 340-380, Roland Jupiter 4, 8, Sequental Circuits Prophet 5, Prophet VS, Was-Modular.
ARP Avatar, Korg MS-10, 20, 50, MS-Seq., VC-10, M1, DSS 1, Roland D-50, Jupiter 4, Yamaha DX 7, DX 1, CS 80.
Crumar Multiman-s, E-mu Systems Emax I, Korg MS-Mini System, Moog Prodigy, Roland Juno 60, Proto(n)stars Modular, Serge Modular.
Az előadások, interjúk, workshopok meghívott előadói:
- Batta Róbert
- Tom J.Carpenter
- Berkes Gábor
- Hanuska Gábor-Hauber Zsolt
- Horváth István
- Jean Michel Jarre
- Kóbor János-Milkovics Mátyás
- Mosolygó Tibor
- Moldvai Márk
- Selyei Tamás-Szalay András
- Zságer Balázs
- Warez
- Wolfgang Palm
Rendezvényünket összekapcsoljuk a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) által létrehozott és fejlesztett világszínvonalú Informatika Történeti Kiállítás megtekintésével, hiszen az elektronikus zene technológiájának a fejlődése már korai stádiumában összekapcsolódott az informatika és a kibernetika technológiájának a fejlődésével. A Jövő múltja címe viselő Informatika Történeti Kiállítás anyaga egy mintegy negyven év alatt létrehozott tudományos, muzeális gyűjteményen alapul. A tárlat ezeregyszáz négyzetméteren mutatja be az informatika fejlődését az abakusztól a modern személyi számítógépekig és videojátékokig. A gyűjteményben számos rendkívül ritka, hatalmas számítógép konfiguráció is megtekinthető, mint például a Razdan tranzisztoros számítógép. Az NJSZT Szent-Györgyi Albert Agorában található Informatika Történeti Kiállítása azért is világkuriózum, mert a volt keleti blokk és a Nyugat technológiái találkoznak benne.
A kiállításon, a szakmai előadásokon a részvétel regisztrációhoz és a belépőjegy megváltásához kötött. A megváltott belépőjegy egyszeri belépésre jogosít fel.
Kapcsolódó cikkek
- Jön a China Smart Expo 2016
- Jövőbelátó piaristák
- Egy kiállítás tárgyai
- Utánaszámoltunk: fontos kollekciót mentett meg a feledéstől az NJSZT
- Ismét Szabad Szoftver Konferencia Budapesten
- Okos Jövő Fórum 2015 konferencia és szakkiállítás Győrben
- Modern térinformatika: agráriumtól a várostervezésig
- Digitális Esélyegyenlőség (DE!) Konferencia – Okosodjunk okosan
- Szegeden tartották a 8. IT STAR nemzetközi konferenciát
- Díjazták az energiatudatosságot
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.