Fullos fájltárolási fejlesztések a Novelltől
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a Storage Manager 5.0 és a File Reporter 3.0. A szoftverek a File Management Suite termékcsomag részét képezik, amelynek segítségével a vállalatok jelentősen megnövelhetik adattároló rendszereik hatékonyságát. A File Reporter az adattárolási rendszerek átfogó áttekintését és elemzését teszi lehetővé, a Storage Manager pedig automatikusan kiosztja a felhasználók számára az adattárolási erőforrásokat.
„Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy segítsük a szervezeteket a tárolás optimalizálásában. Ennek a törekvésnek egyik fontos eleme a SUSE Enterprise Storage, amellyel a vállalatok költséghatékony és jól skálázható tárolási megoldást építhetnek ki általánosan elérhető szerverekre és lemezmeghajtókra alapozva. A File Management Suite csomag használatával pedig intelligens módon átalakíthatják a tárterületek felhasználását a vállalati infrastruktúrában. Ez hozzájárul a költségek csökkentéséhez, és egyúttal a különféle megfelelőségi előírások teljesítését is egyszerűbbé teszi a személyazonosság-kezelés és a fájlkezelés összekapcsolásán keresztül” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.
A Storage Manager a rugalmasan átalakítható és igény szerint testre szabható szabályok alapján automatikusan kezeli és osztja ki az adattárolási erőforrásokat a felhasználók részére. Ezáltal jelentősen csökkenti az informatikai szakemberek munkáját, illetve a kézi adminisztrációt, továbbá a megfelelőségi előírások teljesítését is automatizálja.
A legújabb kiadás tartalmaz egy új, Action Blocks elnevezésű funkciót, amellyel egyszerűbben kezelhetők a házirendek: ez egyes policy-khez kapcsolódó lehetőségek hozzárendelhetők több házirendhez is. Új, modernebb külsőt kapott továbbá a felügyeleti interfész, valamint az új kiadásban már házirend nélkül is lehet adatokat mozgatni és másolni a hálózaton belül.
A File Reporter feladata, hogy felmérje a fájlrendszereken belül található fájlokat, és részletes betekintést nyújtson a tárolt adatok struktúrájába, mennyiségébe és különféle jellemzőibe. Ezáltal elősegíti az adattárolási rendszerek elemzését, és szükség esetén a bővítés megtervezéséhez is igénybe vehető. Az eszköz abban is segítséget nyújthat az informatikai szakembereknek, hogy a Storage Managerben, illetve a File Management Suite csomag egyéb elemeiben használt szabályokat kialakítsák.
Az új változat kibővített elemzési képességeket és egyszerűbb frissítési folyamatot kínál. A jelentések összeállításához használható eszköz megújult, illetve a teljesítmény javítását egy Scan Processor nevű .NET alkalmazás segíti, amelynek köszönhetően jóval gyorsabban elhelyezhető egy-egy új tétel az adatbázisban.
Kapcsolódó cikkek
- A nőknek fontosabbak az eszközeiken tárolt képek
- A Kingston az IronKey felvásárlásával erősíti szerepét a titkosított USB-k piacán
- Kezeljünk minden adatot a helyén!
- Ingyenes SUSE-tesztvezetés a Microsoft felhőjében
- A hozzáférés-hitelesítés 1x1-e
- Megérkezett a világ első Universal Flash Storage (UFS) sorozata
- Új PlateSpin megoldások a NetIQ-tól: költözés csettintésre
- A nyár csak nekünk legyen kaland, ne a céges mobilunknak!
- Új OES 2015: továbbfejlesztett hálózati, nyomtatási és fájlszolgáltatások
- Egyedülálló tárolási megoldás a HPE és a SUSE együttműködésével
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.