Gigaberuházást nyert a Schneider Electric a Samsung SDI új gyáregységével
A Samsung SDI gödi gyárbővítésével a Schneider Electric is hozzájárul az elektromos autók európai térhódításához
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője versenytárgyalásos eljárás keretében 2016 végén elnyerte a Samsung SDI elektromosautó-akkumulátorok hazai gyártóüzemére kiírt pályázatát.
A villamos rendszer kiépítésére szóló megrendelés a legnagyobbnak számít a magyarországi leányvállalat történetében: amellett, hogy forgalmának 10%-át teszi ki, ez a cég első, Samsung-gyárak számára készült, teljes körű villamossági ajánlati csomagja a világon. A fejlesztés a kritikus energiaellátási igények (tokozott áramsín-rendszerek, szünetmentes áramforrások) biztosítása mellett kis- és középfeszültségű megoldásokat foglal magában.
A 100 milliárd forint értékű beruházás keretében a Samsung-üzemben márciusban indul a próbagyártás, így összesen 4 hónap állt a Schneider Electric rendelkezésre, hogy beszerelje és üzembe helyezze a villamos rendszert, ami rekord rövid kivitelezési időnek számít.
Együttműködésben formálni a jövőképet
A Samsung SDI és a Schneider Electric partnersége 2012-re nyúlik vissza, amikor a két globális vállalat hosszú távú együttműködést épített ki a tápellátás-védelmi eszközök és a napelemes energiatároló rendszerek terén. A jelenlegi projekt viszont már kifejezetten a Schneider Electric hazai szervezetéhez köthető, és komplexitásából adódóan a vállalat összes szervezeti területét érinti, a beszerzéstől a kontrollingon át a műszaki és jogi feladatokig.
A 2014-ben bezárt gödi üzem felújításával és kibővítésével a koreai gyártóóriás nagy erőfeszítéseket tesz az elektromos autók európai előállításának beindításához, és egyúttal az eladások robbanásszerű növekedését várja. Ez a törekvés összhangban áll a Schneider Electric elképzeléseivel is, hiszen a francia cég a gyár villamos rendszerének kiépítésével, és nem utolsó sorban saját elektromosautó-töltőberendezéseinek gyártásával szintén támogatja az e-autók elterjedését.
Hazai erőforrások, hazai fejlesztésre
A magyar kormány által infrastrukturális korszerűsítésekkel támogatott üzem kialakításánál a fő szempont a legfejlettebb gyártási technológia alkalmazása és a termelékenység, melyek kapcsán a két vállalat kiemelt figyelmet fordít a környezetvédelemre is. A gyár jelenlegi kapacitása az ország egyidejű teljesítményének a fél százalékát teszi ki, így meglehetősen nagy fogyasztónak számít. Az óriási méretű villamos energia biztonságos kezelését kiszolgáló rendszerhez a Schneider Electric kizárólag SF6 (kén-hexafluorid) gázmentes, azaz környezetkímélő megoldásokat szállított. A két szakaszú kivitelezés során ezért olyan középfeszültségű kapcsolóberendezések kerültek beépítésre, mint a 300 főt foglalkoztató kunszentmiklósi gyárban előállított, 20 kV-os PIX Primer, vagy az egyedülálló technológiákon alapuló, 6 kV teljesítményű Premset.
A komplett áramellátási rendszer kialakítása során a Schneider Electric más hazai gyáregységeinek termékeit is felhasználta, például a gyöngyösi üzemben készülő Canalis típusú tokozott áramsíneket és a Zalaegerszegről érkező Okken nagy teljesítményű elosztóberendezéseket. A magyarországi partnerhálózat is szerves részét képezte a kivitelezésnek, hiszen ezek a minősített partnerek állítják elő a Prisma Plus P kisfeszültségű villamosenergia-elosztási szekrényeket, illetve a megoldások telepítése és a további munkálatok során is szerepet kaptak.
„Ennek a projektnek az elnyerése hatalmas eredmény számunkra, hiszen energiamenedzsment és automatizálási megoldásaink egy hazánkban egyedülálló beruházás részeként valósulnak meg, a Samsung SDI gyárában. Mi sem bizonyítja jobban vállalatunk innovatív fejlesztéseit, minthogy koreai partnerünk minket választott az általa elképzelt jövőkép megteremtéséhez. Emellett kulcsfontosságúnak tartjuk azt is, hogy a beépítésre szánt megoldások nagy részét Magyarországon gyártjuk” – mondta Veres Zsolt, a Schneider Electric hazai leányvállalatának országigazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB 70 millió dollár összértékben szállít berendezéseket európai vasúti flották bővítéséhez
- Intelligens vezérlés az üzemekben
- Újabb magyar gázpiaci exportsiker Horvátországban
- Galaxy VX: Adaptív, hatékony és megbízható tápellátás-védelem a legnagyobb adatközpontokban is
- Változatlanul vezető szerepben a Schneider Electric
- Az ABB 640 millió dollár értékű megbízást nyert villamos távvezeték építésére Indiában
- Egyszerűbb felügyelet az adatközpontokban a Schneider Electric legújabb megoldásával
- Svéd külső, francia belső: innováció a négyzeten egy 21. századi munkahelyen
- Új országigazgató a Schneider Electric hazai leányvállalatánál
- A kiterjesztett valóság térhódítása
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.