Újfajta digitális mikroszkópok lesznek elérhetőek a magyar iskolások és amatőr kutatók számára
A digitális mikroszkópok egyik úttörője, a lengyel Infinoptix a magyar piacra is bevezeti egyik zászlóshajóját, a hat objektívvel felszerelt digitális mikroszkópot, amely az általános iskolák és házilaborok népszerű darabjává válhat. A műszer közvetlenül a számítógéphez csatlakoztatva lehetővé teszi az akár 600-szorosára felnagyított kép tanulmányozását és video formátumban való rögzítését is.
A digitális mikroszkópok egyik nagy előnye, hogy kicsik, mobilak és a modern technológia előnyeit kiaknázva képesek a vizsgált tárgyakról alkotott felnagyított képet elemezni, szerkeszteni, kivetíteni vagy akár megosztani. Az Infinoptix 737-es mikroszkóp személyre szabott programmal is rendelkezik, hogy megkönnyítse az amatőr kutatómunkát. A vizsgált minta nagyítása az alkalmazott számítógép monitorjának méretétől függ, hiszen minél nagyobb a képernyő, annál magasabb lehet a nagyítási fokozat, mely 100-tól 600-szorosig terjedhet. A berendezés esztétikus, kompakt felépítésű, lehetőségeinek és univerzális jellegének köszönhetően akár egy biológia házi feladat is családi szórakozássá válhat.
A lengyel gyártó arra számít, hogy a digitális mikroszkóp rengeteg technikai előnye, kedvező piaci ára és könnyű beszerezhetősége miatt a magyar általános iskolák számára is vonzó termék lehet, így a gyerekek egy biológia óra tananyagát látványosabban és gyorsabban elmélyíthetik.
A digitális modell mellett a magyar piacon elérhető lesz a hagyományosabb megoldások kedvelői számára a gyártó cég egyik analóg modellje is (Infinoptix 716E), mely 400 szoros nagyításra képes.
Kapcsolódó cikkek
- Folytatódik a kémiai időutazás
- Digitális Témahét a GE Digitalnál
- Kiút a kémia útvesztőjéből – elstartolt a Laborintus!
- Átadták a Széchenyi István Egyetem szuperszámítógépét
- A biológia a gyerekek kedvence
- Jövőbelátó piaristák
- Robotok segítik rászoruló tehetséges gyerekek tanulását
- Online verseny diákoknak a kémiát népszerűsítő Laborkaland.hu-n
- Online matematikaórát tart Lovász László, az MTA elnöke
- Szuper-számítástechnikai fejlesztés segíti a tudományos együttműködést a felsőoktatás és az ipar között