12 EU-pályázat nyílik meg májusban
A hónapban összesen 12 európai uniós kiírásnál kezdhetik meg támogatási kérelmeik beadását a pályázók a vallalkozokforuma.hu saját összesítése szerint. A hazai kis- és középvállalkozások számára a 6,5 milliárd forint keretösszegű „Versenyképes vállalatok tevékenységének emelt szintű digitalizálása” című pályázat lehet a legérdekesebb.
Idén márciusban minden európai uniós pályázati felhívás kiírásra került, sokra azonban eddig nem lehetett jelentkezni. Májusban összesen 12 pályázat nyílik meg, amelyek az informatika, a turizmus, az épületenergetika, a környezetvédelem, az egészségügy és a pedagógia területeit mind-mind lefedik.
A magyar kis- és középvállalkozások számára talán legérdekesebb, májusban megnyíló pályázat a Versenyképes vállalatok tevékenységének emelt szintű digitalizálása című GINOP-felhívás célja az ipari termelés és az IKT (Információs és Kommunikációs Technológiák) fejlesztése, valamint ezáltal a digitalizáció magasabb szintre emelése. A pályázatra azok a kkv-k jelentkezhetnek, amelyek rendelkeznek legalább két lezárt üzleti évvel és statisztikai állományuk az elmúlt két évben minimum 20 fő volt. Fontos kitétel még, hogy a jelentkező cégnek az elmúlt évi nettó értékesítési árbevételének minimum 200 millió forintnak kell lennie. A pályázati pénzből a cégek IoT (Internet of Things, a „dolgok internete”) fejlesztéseket, illetve Ipar 4.0, szoftveres és big data megoldásokat vezethetnek be. A 6,5 milliárd forint keretösszegű pályázatra május 31-től adhatják be kérelmeiket a pályázók.
A Turisztikailag frekventált térségek integrált termék- és szolgáltatás fejlesztése elnevezésű pályázatra konzorcium formában a Magyar Turisztikai Ügynökség bevonásával jelentkezhetnek forpofit és nonprofit szervezetek. A 21,4 milliárd forint keretösszegű felhíváson 200 millió és 5 milliárd forint közötti összegeket kaphatnak a pályázók. Az elnyert összegből elsősorban a turizmust segítő infrastrukturális fejlesztéseket valósíthatnak meg a támogatottak, de emellett lehetőség van többek között marketingtevékenység, illetve gyermekbarát környezet kialakítására is. A felhívásra 2017. május 2-től 2018. november 15-ig adhatják be kérelmeiket a pályázók.
Kapcsolódó cikkek
- Április végéig jelentkezhetnek egészségügyi innovátorok az 50 ezer eurós díjazású start-up versenyre
- Az építés szabadsága – Tervezői pályázat
- A Telekom meghirdette NB-IoT pályázatát
- A Telekom ismét meghirdeti a Fenntarthatósági sajtódíj-pályázatot
- Jelentősen nőtt a pályázatok száma, kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek
- Március 8-ától pályázhatnak digitális fejlesztésekre a hazai kis- és középvállalkozások
- 2016-ben kiemelkedő számú innovációs teljesítmények születtek
- A Telekom pályázatot hirdet fenntartható szervezetek számára
- Először nyerte el külhoni magyar iskola a ”Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola” címet
- Digitalizáció a kis- és középvállalkozásoknál
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.