Lehullott a lepel a Studio 1 sikeres magánbefektetőiről
Nyilvános a Studio 1 Preseed Befektetési Zrt. mögött álló hazai magánbefektetők névsora. A startup-stúdió Oszkó Péter, a Power Angels angyalbefektető képviseletében, Véh Balázs, magánbefektető, Freész József vállalkozó, valamint a Drukka és más befektetők összesen csaknem 80 millió forintos befektetésével indult útjára.
Az áprilisi Drukka Progress Bar meetupon bejelentett Studio 1 a Magyarországon is egyre népszerűbb startup-stúdió módszertana alapján építi a startupokat. A modell lényege, hogy egyidejűleg több startupot is építenek az adott iparágon belül, így a termékek létrehozása gyorsabb és költséghatékonyabb és az üzembe helyezést megalapozó know-how is bővül. Az épülő startupok fő tulajdonosa a Studio 1, a jelenlegi és a jövőbeni befektetők is aktívan tervezik nyomon követni a vállalkozások fejlődését.
A Studio 1-hez csatlakozó startupok 5-10 millió forint közötti támogatást, tanácsadást, valamint a Drukka által biztosított informatikai, online-marketing és irodai szolgáltatásokat kapnak. A Studio 1 befektetőinek száma, valamint a 80 millió forintos kezdőösszeg is folyamatosan bővül. A Drukka számításai szerint az elkövetkezendő 1-2 évben mintegy 30-40 új startup fog felépülni a Studio 1 segítségével. Ezek a startupok nem csak az ötletgazdák, hanem olyan tehetséges és elkötelezett emberek számára is hatalmas lehetőség, akik a következő generáció startup-vezetői lesznek. A szintén tavasszal megalapított Drukka Startup Academy erőforrásaival és tudásával őket kívánja segíteni, hogy a leendő CEO-k minden erőjükkel ügyfeleikre és az üzletépítésre tudjanak fókuszálni.
A Studio 1 portfóliójában olyan izgalmas indításra kész startupok találhatók, mint a ContactlessCare applikáció, amelynek segítségével érintés nélkül, biztonságosan lehet figyelni kisgyermekeket és időseket a nap 24 órájában, vagy a mesterséges intelligencia alapú chatbot fejlesztés, amely nem csupán írásban, de élőszóban is átveszi az ember szerepét számos helyen, vagy a 15minutespizza.com, amelyen keresztüli rendelés szinte azonnali kiszállítást jelent, és ha akár egy percet is késik, a pizza ingyen volt.
„Örömmel álltam a Magyarországon újszerűnek számító kezdeményezés mögé. Hiszek benne, hogy a stúdió-modell megvalósításával hatékonyabban és sikeresebben fogjuk tudni segíteni a startupokat” – mondta Oszkó Péter, a Power Angels angyalbefektetője.
„Sokan vannak Magyarországon, akik fejében megszületik a jó ötlet, ám a következő lépést megtenni nem egyszerű. Azon leszünk, hogy minél több embert bátorítsunk és segítsünk a megvalósításban” – nyilatkozta Véh Balázs, magánbefektető.
„Tucatnyi startupot építettünk a Drukka indulása óta és célunk, hogy ezt a számot jelentősen növelhessük a Studio 1 által is. Hiszünk benne, hogy a mögöttünk álló tapasztalattal mindez meg is fog valósulni” – tette hozzá Szigeti Attila, a Drukka Startup Studio operatív vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét bemutatkoznak európa legjobb női startup csapatai
- Blastoff startup verseny: itt vannak a shortlistesek!
- Startupoknak indít mentorprogramot a Nestlé
- Öt tipp a PayPal-től startupoknak
- Ausztriában terjeszkedik a magyar startup
- Április végéig jelentkezhetnek egészségügyi innovátorok az 50 ezer eurós díjazású start-up versenyre
- A Jövő Utcáján debütál a magyar fejlesztésű okosbicikli
- Szafarizz a Codecoolban!
- Tovább bővül a hazai startup-paletta
- Melyik startup nyeri idén a Blastoff 150 ezer eurós fődíját?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.