Bemutatkozott az IBM Z
Az IBM új mainframe minden korábbinál fejlettebb titkosítási technológiával érkezik
Az IBM bemutatta új mainframe-jét, az IBM Z-t, amely a világ legnagyobb teljesítményű tranzakciós rendszerének új generációját képviseli. Az IBM Z napi több mint 12 milliárd tranzakciót képes lebonyolítani, és olyan titkosítási motort kapott, amely a világon elsőként egyszerre képes titkosítani bármilyen alkalmazásból, felhőszolgáltatásból vagy adatbázisból származó adatot – beleértve a Blockchain rendszereket is.
2013 óta napjainkig több mint 9 milliárd adatnak veszett nyoma, ami jórészt az egyre aktívabb kiberbűnözésnek tulajdonítható. Nem csoda: e hatalmas adatmennyiségnek csupán 4 százaléka volt titkosítva. Szakértők szerint 2022-ben a kiberbűnözés már akár 8 000 milliárd dollárnyi kárt okozhat a globális gazdaságnak. A legkorszerűbb titkosítási megoldásokkal felvértezett új mainframe-mel az IBM éppen az ilyen, járványszerűen terjedő globális adatlopások és biztonsági incidensek ellen veszi fel a harcot.
IBM Z a pénzügyi szektortól, a kiskereskedelmen át az egészségügyi és kormányzati szektorig minden üzleti szereplő számára fontos támogatást nyújt adataik védelméhez. Az új mainframe a titkosítás következő területein hozhat jelentős áttörést:
- Átfogó és folyamatos adattitkosítás: Ez az első olyan rendszer, amellyel a szervezetek minden alkalmazásukra, felhőszolgáltatásukra és adatbázisukra egyetlen kattintással terjeszthetik ki a teljes titkosítást. Az IBM Z-vel a folyamat 18-szor gyorsabb és jelentősen olcsóbb, mint az x86-os rendszerekkel.
- „Tamper-responding” titkosítási kulcsok: A titkosítási kulcsok védelme az egyik legérzékenyebb kérdés a vállalatok számra, hiszen a hackertámadások gyakran közvetlenül ezekre irányulnak. Kizárólag az IBM Z képes arra, hogy a titkosítási kulcsok millióit megvédje – nemcsak felhasználásuk pillanatában, de létrehozásuk és újrafelhasználásuk folyamatában is. Erről a “tamper respond” hardver kezeskedik, amely azt jelenti, hogy támadó fizikai hozzáférés esetén sem megszerezhetők a kulcsok, mert a hardver felnyitás vagy rongálás esetén megsemmisíti őket.
- Titkosított API-k: Az IBM z/OS Connect technológiák segítségével a felhő fejlesztők bármilyen IBM Z applikációt vagy adatot lehívhatnak a felhőből. Az IBM Z-vel a vállalatok ezeket az API-kat 3-szor gyorsabban tudják titkosítani, mint az x86 alapú megoldások.
- Az IBM Z mindezek mellett fejlett titkosítási technológiájával támogatja a biztonságos Blockchain rendszerek, mikro szolgáltatások, appok és online fizetési folyamatok fejlesztését.
Jövő év májusától lép életbe az Európai Unió Általános Adatvédelmi Rendelete, a GDPR, amely a cégek, szervezetek számára minden korábbinál szigorúbb adatvédelmi követelményeket fogalmaz meg, akár 20 millió eurós büntetés terhe mellett. Az IBM új mainframe-je minden olyan cég számára komoly segítség lehet az új feltételeknek való megfelelésben, amely érzékeny adatokat kezelése miatt a szabályozás hatálya alá esik.
Kapcsolódó cikkek
- Ipar 4.0, mesterséges intelligencia és IoT
- Az ABB és az IBM együttműködik a mesterséges intelligencia-alapú ipari megoldások fejlesztésében
- IBM Budapest Lab néven új fejlesztőközpontot hozott létre az IBM
- Az IBM és a Ricoh átalakítja a tárgyalói kultúrát a Watson technológiájú interaktív táblákkal
- Az IBM és az Ericsson új fejlesztéssel áll elő az 5G terén
- A magyar DO-Q-MENT az IBM Cloud segítségével fejleszti archiválási szolgáltatásait
- Az IBM kétszázmillió dolláros befektetéssel lendíti fel az Internet of Things globális piacát
- A Check Point új, fenyegetések elleni védelmi platformjai a legkülönbözőbb méretű vállalatok számára
- A Fujitsu legújabb technológiával dolgozó tárolói tudnak titkot tartani
- Az IBM hibrid felhő alapú megoldásai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.