Még hatékonyabb üzemeltetés az új SUSE Linux Enterprise rendszerrel
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a legújabb frissítés a SUSE Linux Enterprise 12 termékcsaládhoz.
A SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 3 támogatja a legújabb hardvereket, ennek köszönhetően a vállalatok optimalizálhatják infrastruktúrájukat, gyorsabban működő rendszereket építhetnek ki, és még hatékonyabban skálázhatják szolgáltatásaikat. Az operációs rendszer legújabb kiadása emellett a teljesítmény növelésében és az állásidő csökkentésében is segít.
A portfólió zászlóshajójának számító, nyílt forráskódú SUSE Linux Enterprise Server megfelelő alapot kínál a szervezetek számára ahhoz, hogy kihasználják a konténeres és virtualizációs technológiák, valamint a legmodernebb hardverarchitektúrák előnyeit. Segítségével a szervezetek egyszerűen vezethetnek be vállalati felhasználásra optimalizált, biztonságos és azonnal használatba vehető megoldásokat.
Az új kiadás támogatja a legfrissebb ARM, Intel, AMD, SAP HANA, IBM Z és POWER, valamint NVM Express over Fabrics technológiákat alkalmazó környezeteket, ezáltal lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy igényeiknek megfelelően optimalizálják infrastruktúrájukat. Az SP3 verzió szintén támogatja az Intel legújabb és legnagyobb teljesítményű Xeon Scalable Processor családját, amelynek tagjait többek között modellezési és szimulációs feladatoknál, illetve mesterséges intelligenciák működtetésénél is alkalmazzák, így még gyorsabban működő rendszerek használatát teszi lehetővé.
Az új SUSE Linux Enterprise Server az NVMe és NVMe over Fabrics technológiák támogatásának köszönhetően gyorsabb kommunikációt biztosít a helyi és a távoli adattároló eszközökkel egyaránt, ezáltal az alkalmazások teljesítményét is növeli. Az adatbázisok teljesítményének javítását pedig az NVDIMM-eszközök támogatásával segíti elő.
A SUSE egyik legfontosabb célkitűzése a SUSE Linux Enterprise megoldások gyártása során az állásidő csökkentése. Ehhez az új kiadás is hozzájárul a megújult, könnyebben használható felhasználói felület, valamint a továbbfejlesztett Geo Clustering funkciók révén. Ez utóbbiakkal most még hatékonyabban szervezhetők fürtökbe az egymástól nagyobb földrajzi távolságra lévő adatközpontok szerverei is, amelyek katasztrófa esetén képesek automatikus átvenni a szolgáltatásokat és a terhelést. A SUSE Linux Enterprise High Availability és Geo Clustering képességeit világszerte számos különféle területen használják a légiirányítástól és pénzügyi szektortól kezdve az egészségügyön és a gyártási tevékenységen át egészen a kommunikációs szolgáltatások zavartalan biztosításáig.
A SUSE Linux Enterprise család több olyan terméket foglal magában, amelyet kifejezetten egy-egy adott hardver vagy szoftver működtetésére optimalizáltak. Az ARM AArch64 szerver és egyéb ARM rendszerek egyedülálló képességeinek kiaknázására optimalizált SUSE Linux Enterprise Server for ARM legfrissebb kiadása már a Cavium ThunderX2, Qualcomm Centriq 2400, Applied Micro/MACOM XGene 3 és Hisilicon Hi1616 technológiákat is támogatja. Emellett továbbfejlesztett HPC (nagy teljesítményű számítástechnikai) képességeket nyújt az előfizetés részeként kínált SUSE Linux Enterprise HPC modul használatával. A SUSE az ARM megoldásokhoz optimalizált rendszer fejlesztése során a HPC szoftvereket és hardvereket gyártó szervezetekkel folytatott együttműködését is kiterjesztette, beleértve a Cavium, az Applied Micro, a Qualcomm és a HiSilicon vállalatokat.
Az SAP-alkalmazások futtatásához kifejlesztett SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications a korábbiak mellett már az SAP Adaptive Server Enterprise és az SAP Business Objects konfigurálását és finomhangolását is lehetővé teszi. Emellett arra is lehetőséget biztosít a vállalatoknak, hogy olyan felhőszolgáltatásokban is egyszerűen üzembe helyezzenek SAP rendszereket, mint például a Google Cloud, az IBM Cloud és a Microsoft Azure.
Kapcsolódó cikkek
- Eltűnnek a jövőben az IT-biztonsági szakemberek?
- Mondd, mennyit ér a biztonság?
- Alkalmazásfejlesztés 2.0: konténerekkel egyszerűbben
- A privilégium nem jár mindenkinek
- Felhívás keringőre automatikus üzenetben
- 360 fokos szoftvertesztelés a Micro Focus Silk 18.0-val
- Egy menedzser mindenek felett: SUSE Manager 3.1
- Több mint testőr: védelem a kibertámadások ellen
- Konténerek használata még egyszerűbben
- Ne hagyja, hogy túszul essenek az adatai!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.