A tudás szerepét keresi a XXI. században a TEDx Budapesten

forrás: Prím Online, 2017. szeptember 29. 09:42

Saját TEDx-konferencián keresi a tudás helyét és szerepét a XXI. században a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU). Október 19-én, A tudás almája című eseményen a résztvevők ismert hazai véleményvezérekkel, valamint a siker küszöbén álló, inspiráló fiatal előadókkal közösen fedezhetik fel, milyen ismeretek és készségek megszerzésével lehetnek sikeresek az egyre gyorsuló világban.

A METU kutatása szerint a magyar fiatalok harmada komolyan aggódik a pályakezdés nehézségei miatt, az egyetemi hallgatók háromnegyede pedig lehetségesnek tartja, hogy 5 év múlva már nem a jelenleg választott szakmájában fog dolgozni. A fiatalok kifejezetten stresszesnek élik meg a pályakezdést, melynek egyik legfőbb oka az, hogy bizonytalanok abban, hogy a most megszerzett tudásuk elegendő lesz-e jövőbeli pozíciójuk betöltéséhez. A mai, gyorsan változó világban a bizonytalanság és az útkeresés szinte minden generációt érinti, ezért a METU úgy döntött, egy saját TEDx konferencián foglalkozik a témával.

 

„A technológiai változásokkal párhuzamosan a tudás, mint fogalom is átalakult. Sokan úgy vélik, hogy kevésbé van szükségünk a szakmai, tudományos alapok megtanulására és a lexikális tudásra, hiszen az információ bárhol, bármikor elérhető” – mondta Tóth Ágnes, a Metropolitan Egyetem ügyfélkapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese. „Valóban igaz, hogy egyre inkább előtérbe kerülnek az olyan készségek, mint a kritikai gondolkodás, problémamegoldás, kreativitás, kommunikáció vagy az együttműködésre való hajlam. Azonban csak akkor vagyunk képesek magas szinten gondolkodni, akkor lehetünk kreatívak, akkor tudunk összefüggéseket megállapítani dolgok között, ha azok a fejünkben vannak. Tehát a szaktudás bizony a jövőben is kritikus lesz.”

 

 

A világszerte ismert és számos globális kezdeményezést inspiráló TED-eseménysorozathoz kapcsolódva a METU A tudás almája című eseménye a modern információs társadalom kihívásait, az információhoz és tudáshoz való viszonyunkat, a megélés, a személyes tapasztalatok fontosságát, valamint a jövő tervezhetőségének kérdéseit vizsgálja egy fél napos rendezvény keretében. Az előadók a résztvevőkkel többek között az alábbi kérdésekre keresik majd a választ:

  • Hogyan tudunk felkészülni egy olyan jövőre, amit nem tudunk megjósolni?
  • Milyen tudás tesz képessé arra, hogy sikeresek legyünk a XXI. században?
  • Mit jelent a tanulás ebben az évszázadban – és mit érdemes tanulnunk?
  • Hogyan házasíthatjuk össze sikerrel a tudást, a bölcsességet és a felelősséget?

 

Az előadók között megtaláljuk az idegen kultúrák méltán elismert szakértőjét, Kepes Andrást, a szervátültetettek fotózásával foglalkozó André Kertész Nagydíjas fotóművészt, Szekeres Mátét és a Facebook live riporterként népszerűvé vált Szűcs Gergelyt is. Az előadók különleges szakmái, élettörténetei és tapasztalatai új megvilágításba helyezik a sikerhez szükséges tudásról alkotott képünket. További előadókról a konferencia honlapja és Facebook oldala szolgál folyamatosan frissülő információkkal. A 2017. október 19-ei eseményre jegyek a jegymester.hu oldalon kaphatók.

 

A TED világszerte számos előadásban foglalkozik az útkeresés és a munkába állás dilemmáival. A nemzetközi konferenciasorozat korábbi előadásainak összeállítását az alábbi linken nézheti meg: https://www.ted.com/playlists/313/talks_to_help_you_find_your_pu 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32