Az egész fővárosban elérhetővé tette NB-IoT hálózatát a Telekom
Magyarországon elsőként teljes Budapestre kiterjedő lefedettséggel elérhetővé tette a gépek közötti kommunikációt segítő NarrowBand-IoT (NB-IoT) technológiát a Magyar Telekom.
A költséghatékony, kiemelkedő beltéri elérést kínáló és hosszú akkumulátoros üzemidőt biztosító innovatív, 4G alapú hálózati megoldás nagyszámú eszköz egyidejű, biztonságos és zavarmentes kommunikációját biztosítja. A hálózat lehetővé teszi az Internet of Things (IoT) alkalmazások széles körű hazai elterjedését és alapot teremt számos új üzleti modell kialakításához. A sikeres végponti eszköz tesztekkel alátámasztott technológiai bevezetést követően most megnyílik az út a további partneri együttműködési lehetőségekre és a kereskedelmi indulásra való felkészülésre. Az új technológiára alapozva a T-systems Magyarország számos IoT megoldást kínálhat majd partnereinek, a legkülönbözőbb felhasználási területeken, elsősorban okos megoldások révén. A budapesti hálózat a Deutsche Telekom egész Európára kiterjedő NB-IoT fejlesztéseinek egyik első állomásaként valósult meg.
Kapcsolódó cikkek
- Népszerű a Telekom 4G mobilszolgáltatása
- Elindult az iPhone 8 előrendelése a Telekomnál
- 5G: Akár ötvenmilliárd összekapcsolt eszköz 2025-re
- Újabb Telekom előfizetőknél aktiválják a 4G Hang képességet
- Fejlesztette 4G-s hálózatát a Telekom
- 6,3 TB adatot forgalmaztak a Telekom mobilhálózatán!
- A Telekom meghirdette NB-IoT pályázatát
- A Telekom 4G+ mobilinternet már egész Budapesten elérhető!
- Az Ericsson A 2017-es Mobil Világkongresszuson
- A Samsung és a Korea Telecom az IoT szolgáltatások bevezetését felgyorsító megoldásról állapodott meg
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.