Nemzetközi startup hálózathoz csatlakozott a METU
Egyedüli egyetemi partnerként csatlakozott a közép-európai startupok fejlődését támogató hálózathoz a Budapest Metropolitan Egyetem (METU). A Central European Startup Awards (CESA) a régió startup-versenyeként és networking-fórumaként nemzetközi szinten emeli ki a tehetséges vállalkozókat.
Évek óta a saját vállalkozás létrehozása a legvonzóbb jövőkép a magyar fiatalok számára – derül ki a Budapesti Metropolitan Egyetem legfrissebb Karrierterv kutatásából. A Magyar Startup Riport tavalyi felmérése szerint pedig a magyar startup alapítók többsége magasan képzett fiatal, akiknek 62 százaléka egyetemi végzettséggel rendelkezik.
A startup-kultúra meghonosodása a hazai oktatási intézményeket is változásra készteti. A CESA-val közös együttműködés keretében a METU szorosabbra fűzi kapcsolatát a szektor országos és regionális szintű szereplőivel, hogy hallgatói hazai és nemzetközi példák alapján sikerrel valósíthassák meg saját ötleteiket. A nemzetközi hálózat jelenleg a régió 10 országában, Magyarországon, Ausztriában, Szlovéniában, Szlovákiában, Csehországban, Lengyelországban, Bulgáriába, Romániában, Szerbiában és Horvátországban van jelen. Csaba Zoltánt, a METU stratégiai igazgatóját, és Király Zsolt egyetemi docenst is beválasztották a CESA tanácsadói közé, akik így aktívan részt vesznek a tehetséges magyar startupperek felfedezésében és karrierjük elindításában.
Idén novemberben a 10 tagország 100 legjobb startupja versengett a Central European Startup Awards (CESA) szófiai nagydöntőjében, akik közül a magyar Turbine.AI bizonyult a legjobbnak. A cég 12 kategóriából háromban is győzött: a legjobb biotech és a legjobb mesterséges intelligencia kategóriák mellett a verseny négy éves történetében először nyerte el magyar vállalkozás az év startupja címet.
„A METU számára kiemelt fontosságú a vállalkozói, ezen belül a startup szemlélet, ez megjelenik az oktatott tantárgyakban, a tehetségműhelyekben, valamint az egyéni mentorálásban is. Számos hazai és nemzetközi startup diákversenyen képviseltetjük magunkat, volt hallgatóink projektjei ma már olyan elismert vállalkozásokká nőtték ki magukat, mint az iLandGuide, az Apróséf, vagy a Miutcánk. A CESA-val megkötött együttműködés a garancia arra, hogy folyamatosan megújulva, a piaci igényeknek megfelelő releváns tudást tudjunk adni a hallgatóinknak.” – mondta Csaba Zoltán, a Metropolitan Egyetem stratégiai igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu mainframe-mérnökök új generációját képezi az EPS Akadémián
- Kódolást hozott a Mikulás a Mozgásjavító Iskolába
- Komplex informatikai szaktudásra lesz szüksége a jövő mezőgépészének
- Újabb startup fellendülés indulhat Pécsről
- Minden nagy teljesítmény mögött ott áll egy kiváló tanár
- Elindult a Minecraftország mozgalom
- Miért ne lehetne lányokból is programozó?
- Megint 48 órás Skype-maratont hirdet a Microsoft
- A HeatVentors lett Európa legjobb energia startupja
- Az innováció csapatmunka
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.