Meghosszabbított nevezési határidővel várja az innovatív ötleteket a Microsoft
A vállalat idén az Azure technológiát használó csapatok jelentkezését várja, akik minden eddiginél jelentősebb szakmai támogatást kapnak: egy nyolchetes, intenzív webinar sorozat és egy négy alkalmas kommunikációs és idegennyelvi képzés mellett a vállalat diáknagykövetei, a Microsoft Student Partnerek technológiai konzultációi is segítik a jelentkezőket. A felkészülési időszakban szó lesz többek között arról, hogyan építsék fel ötletük üzleti modelljét, hogyan tarthatnak lebilincselő előadást a szakmai zsűrinek, mindemellett pedig közelről megismerkedhetnek az olyan forradalmi technológiákkal is, mint a kevert valóság vagy a big data.
A legjobb magyar ötletet bemutató csapat tagjai 9000 dollár értékű felhőhozzáférést kapnak a Microsoft Magyarországtól, valamint képviselhetik hazánkat a kelet-közép-európai régiós döntőben. Ott diadalmaskodva projektjüket az Egyesült Államokban tartott nemzetközi döntőn mutathatják be, ahol a 85 ezer dollár értékű főnyeremény mellett nem mástól, mint Satya Nadellától kaphatnak személyes mentorációt.
A regisztráció március 2. éjfélig él a Microsoft Imagine Cup weboldalon, a jelentkezési űrlap és a kérdőív együttes kitöltésével.
Kapcsolódó cikkek
- Régiós webinar sorozat segíti a hazai Imagine Cup jelentkezőket
- Egy utazási startup nyerte a Women Startup Competition első elődöntőjét Prágában
- A magyar vállalatok harmada még nem is hallott a GDPR-ról
- Tízből kilenc magyarra veszély leselkedik az interneten
- Magyar ötleteket is vár a Microsoft
- Megvannak Magyarország legjobb IT szakemberei
- Londonban mutatkozik be az oktatás jövője
- A Microsoft elsőszámú felhőguruja tanította a jövő fejlesztőit
- Pénzesőt zúdít a mesterséges intelligenciát fejlesztőkre a Microsoft
- Látássérült emberek életét könnyítő magyar app jutott ki a Microsoft világversenyére
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.