ZEN füleinknek… és vállalati eszközeinknek
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a ZENworks 2017 Update 2. Az eszközfelügyeleti csomag segítségével a vállalatok egyetlen irányítópultról menedzselhetik és védhetik készülékeiket, illetve alkalmazásaikat. A legfrissebb kiadás segítségével egységesen kezelhető minden Windows, Mac, Linux vagy Android rendszert futtató asztali gép, laptop, tablet és okostelefon a cégen belül.
„Sok vállalatnál több száz vagy akár több ezer eszközt és alkalmazást kell naprakészen tartaniuk az informatikai szakembereknek. Ráadásul mind a vezetőség, mind az alkalmazottak elvárásai napról napra változnak, akik mindig újabb és modernebb készülékeket szeretnének használni munkájuk során. Az új igények kiszolgálása és az eszközök kézben tartása rendkívül idő- és energiaigényes feladat, ezt könnyítjük meg az átfogó ZENworks eszközkezelő csomaggal” – mondta Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.
Az új ZENworks csomag támogatja a Google Android Enterprise funkciókat, és a vállalati felhasználáshoz szükséges képességekkel egészíti ki azokat, ezáltal még nagyobb biztonságot garantál a mobil eszközök, valamint a rajtuk található alkalmazások és adatok számára. Az informatikai szakemberek külön munkaprofilokat hozhatnak létre a felhasználók eszközein a vállalati adatok és alkalmazások kezeléséhez, így a privát tartalmak felett továbbra is az alkalmazottak rendelkeznek. Hasonlóképpen szükség esetén távolról is törölhetik az üzleti adatokat, érintetlenül hagyva a privát fájlokat, valamint letilthatják, hogy a felhasználók ismeretlen forrásokból telepítsenek tartalmakat a vállalati profilra.
A csomag az alkalmazások kezeléséhez is fejlett felületet kínál: segítségével az informatikai szakemberek távolról is engedélyezhetik vagy telepíthetik a szükséges programokat, illetve azok beállításai felett is rendelkezhetnek. Egy e-mail alkalmazás esetében például módosíthatják a levelezőszervert vagy éppen a szinkronizálás gyakoriságát, illetve megtilthatják egyes alkalmazások számára a hozzáférést a mikrofonhoz és a kamerához. Az adatszivárgás kockázatát ezenfelül azzal is csökkenthetik, hogy letiltják a vállalati adatok és alkalmazások használata során a képernyőfotó-készítési vagy szövegmásolási funkciókat.
A megoldás az Android Enterprise támogatás mellett az Apple készülékek kezelését is egyszerűsíti többek között azzal a lehetőséggel, hogy az iOS eszközök az iCloud hozzáférés megadása nélkül törölhetők és újra felvehetők a rendszerbe. Erre olyan esetekben lehet szükség, amikor egy alkalmazott elhagyja a szervezetet, és a vállalati okostelefonját korábban saját jelszóval regisztrálta a Find My iPhone szolgáltatásba.
Az ügyfelek kéréseinek és visszajelzéseinek megfelelően a legfrissebb kiadás támogatja a legújabb Windows hardvereket, valamint a Windows PE rendszert. A csomag segítségével továbbá bármilyen, Windows 10 rendszert futtató eszközhöz készíthetők lemezképek. Az új ZENworks eszközök segítségével ezenkívül leltárt is lehet csinálni a mobil eszközökről, beleértve a telepített alkalmazásokat, ami pontos képet ad arról, mely programokat használják, és ezek közül melyek állnak a vállalat IT-részlegének felügyelete alatt.
A csomag részét képező ZENworks Full Disk Encryption segítségével most már minden meghajtó titkosítható a felügyelt eszközökön. Az adatok biztonságát pedig tovább növeli, hogy a ZENworks Endpoint Security Management támogatja a BitLocker titkosítással ellátott USB-meghajtók felügyeletét.
Kapcsolódó cikkek
- A belső elhárítás 8 aranyszabálya
- Adj uram, de rögtön – valós idejű operációs rendszerek
- Felhős, mégis nyílt kilátások
- Vegyes környezet, egységes védelem
- Enterprise Messaging: legyen öröm a vállalati kommunikáció!
- Fájlok biztonságos tárolása másként
- Magyar nyelvi fejlesztések II–III. (kivonat)
- Jobb felkészülni, mint megijedni
- Fujitsu: a mainframe-ek a digitális átalakulás motorjai lehetnek hosszú távon
- OES 2018 all in: Hálózati, nyomtatási és fájlszolgáltatások nyerő kombinációja
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.