Lebomlott az utolsó gát is a Microsoft Teams körül
Emberi léptékkel mérve még csecsemő, az eredményeit tekintve viszont már bőven nagykorú: alig egy éves a Teams, a Microsoft csevegés-alapú munkafelülete, de máris a meghatározó vállalati kommunikációs platformok között jegyzik. Mostantól ráadásul a szervezeten kívüli, Office 365 előfizetéssel nem rendelkezőket is hozzáadhatjuk munkacsoportjainkhoz.
A Teams alapja az Office 365 szolgáltatáscsomag, mostantól azonban olyan szervezeten kívüli kollégákat is hozzá tudunk adni a csoportjainkhoz, akiknek nincs Office 365-előfizetésük, így nincs technikai akadálya a külsősök – szakértők, tanácsadók vagy akár tanítványok – bevonásának, a csapatmunka további kiterjesztésének. A résztvevők számára a bekapcsolódás az azonnali információ-hozzáférésen túl olyan előnyöket is kínál, mint az üzenetek címkézése és visszakereshetősége.
Világszerte 181 piacon 200 ezernél is több szervezet munkatársai használják hárommillió csoportban, összesen 39 nyelven – messzire jutott egy év alatt a Microsoft csevegés alapú vállalati csoportmunka-felülete, a Teams. Természetesen nem a nulláról – egyrészt a 120 milliós felhasználói táború Office 365-re épül, másrészt pedig azoknak a generációknak a szokásaira építhet, amelyek első számú kapcsolattartási felületként használják az azonnali üzenetküldő megoldásokat –, de a növekedés így is imponáló. A Teams mára olyan felhasználókat tudhat magáénak, mint az A.P. Moller–Maersk, a ConocoPhillips, a Macy’s, vagy a NASCAR.
A Teams által nyújtott kényelmet, biztonságot és sokrétűséget a felhasználók milliói után a szakma is visszaigazolta: az egyéves születésnapját ünneplő megoldás a napokban elnyerte Orlando-ban az Enterprise Connect 2018 szakkiállítás fődíját (Best of Enterprise Connect), jelezve, hogy a csapatmunkában nincs vetélytársa.
Az azonnali siker és elismerés nem meglepő, a Teams ugyanis lényegesen többet tud egy egyszerű chat-felületnél: a közös munka szervezésének és megvalósításának sokoldalú kiszolgálója, amelybe a hanghívástól a Microsoft Graph mesterségesintelligencia-képességekkel rendelkező elemző és megjelenítő megoldásáig számos üzleti funkciót beépítettek. A Teams tudása természetesen az első év után is folyamatosan bővül: idén többek között a megbeszélések felhő alapú rögzítésével, a hangvezérléssel vagy az értekezletek mobil alapú megosztásával.
Kapcsolódó cikkek
- Összefogás a gyerekek digitális oktatásáért
- Digitális cunami söpör végig a piacokon
- Ingyenes hozzáférés a Minecraft oktatási verziójához
- Legyél Te a 2018-as év MOS Világbajnoka!
- Meghosszabbított nevezési határidővel várja az innovatív ötleteket a Microsoft
- Régiós webinar sorozat segíti a hazai Imagine Cup jelentkezőket
- A magyar vállalatok harmada még nem is hallott a GDPR-ról
- Tízből kilenc magyarra veszély leselkedik az interneten
- Magyar ötleteket is vár a Microsoft
- Londonban mutatkozik be az oktatás jövője
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.