Microsoft verseny programozóknak, 3D-dizájnereknek, informatikusoknak
Háromnapos hackatonon mérik össze tudásukat a régió legjobb fejlesztői májusban. A Microsoft Magyarország technológiai maratonjának főszereplői a HoloLens és a Windows Mixed Reality lesznek, az inspirációról pedig a téma hazai és nemzetközi szakértői gondoskodnak.
Programozókat, 3D-dizájnereket, amatőr és profi informatikusokat egyaránt vár a térség legnagyobb szabású HoloLens hackatonja. A Microsoft által meghirdetett verseny nyitott, a szervezők vállalati és privát csapatokat, illetve egyéni fejlesztőket is örömmel látnak a megmérettetésen. Felső határ nincs: a csapatok bármekkorák lehetnek, ahogyan tudásból, előzetes tapasztalatból is bármennyi hozható. A háromnapos program az ötletekről, a megoldásokról és az együttműködésről szól – az egyetlen megkötés, hogy a fejlesztést a Windows Mixed Reality (WMR) illetve a HoloLens témakörében kell megvalósítani. Ebben segít majd, hogy jelen lesznek a Microsoft WMR-specialistái és a HoloLens régiós vezetői, vagyis a profiktól lehet útmutatást és inspirációt kapni.
A Microsoft rendezvénye léptékét és időtartamát tekintve is kiemelkedik a hasonló seregszemlék mezőnyéből. Három napon át zajlik majd a küzdelem. Az első két nap a fejlesztéseké, az ötletek kidolgozásáé, a harmadik napon pedig a zsűri – benne Tomas Koskával, a HoloLens közép- és kelet-európai vezetőjével, és Mihályfi Zsolttal, a 360world ügyvezetőjével értékel és eredményt hirdet.
A csapatok két kategóriában – vállalati és egyéni, azaz független fejlesztőkből álló teamek – versengenek majd az elsőségért május 11-e és 13-a között a Graphisoft Parkban. A regisztráció elkezdődött, és érdemes igyekezni: a helyek rohamosan fogynak.
Kapcsolódó cikkek
- A Led Coding nyerte a Women Startup Competition Romániai elődöntőjét
- A Fujitsu VMware- és Microsoft-hitelesítést szerzett PRIMEFLEX rendszereihez
- Növekedési fázisú startupokat céloz az EIT Digital hétszázötvenezer euró összdíjazású versenye
- Tanul a gyerek, ha játszik
- Április 27-ig jelentkezhetnek startupok 135000 eurós összdíjazású innovációs versenyekre
- Technológiai óriások fognak össze a kiberbiztonságért
- Magyar hallgatók a L’Oréal Brandstorm nemzetközi döntőjén Párizsban
- Zombik, zsarolók, tiltott gyümölcsök – a kiberbűnözők kedvencei
- A tanulást forradalmasító alkalmazás nyert az Imagine Cup hazai döntőjén
- Legyél Te a 2018-as év MOS Világbajnoka!
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.