A Fujitsu ETERNUS LT család támogatja az LTO-8 technológiát
A Fujitsu ma bejelentette, hogy ETERNUS LT termékcsaládja támogatja a hosszú távú mentésre és archiválására jól használható, az előző generáció adatkapacitását megduplázó LTO-8 szalagos meghajtókat.
Az LTO-8 technológiával az ETERNUS LT szalagkönyvtárak akár 30 TB tömörített adatot is képesek tárolni egy kazettán. Ez megkönnyíti az offline tárolásra szánt biztonsági másolatok készítését, amelyekkel még kiberbűncselekmény elkövetése, például zsarolóvírus-támadás esetén is fenntartható az üzletileg kritikus adatok sértetlensége és hozzáférése.
A nagyvállalatok egyre inkább ki vannak téve a potenciálisan adatvesztéssel vagy -sérüléssel járó internetes támadások veszélyének. A legújabb fenyegetést a zsarolóvírusok jelentik, amelyek esetében a támadó titkosítja a kritikus adatokat, és csak akkor adja meg a titkosítás feloldásához szükséges kulcsot, ha az áldozat bitcoinban kifizeti a megszabott váltságdíjat. Ezek a támadások egyre kifinomultabbak, a megfertőződéshez mindössze néhány másodpercre van szükség, és az adataiktól elzárt szervezetek olyan károkat szenvednek el, amelyek helyreállítása heteket, sőt akár hónapokat vehet igénybe. Emiatt a mentés „3-2-1” ökölszabálya relevánsabb, mint valaha. Ennek értelmében minden adatról legalább három másolatot kell tárolni, ebből kettőt eltérő adathordozón, egyet pedig offline. A titkosított offline másolat megőrzése garantálja a működés szempontjából kritikus adatok biztonságát online támadás esetén.
A Fujitsu ETERNUS LT szalagos rendszereinek legújabb verziója jól skálázható, költséghatékony mentési megoldás kialakítását teszi lehetővé. A hardveralapú, automatikus adattitkosítás fokozza a biztonságot és a megfelelést. Az ETERNUS LT rendszerek sokféle adattárolási igényt kielégítenek, például a hosszú távú archiválás, a katasztrófa utáni visszaállítás és az emberi beavatkozás nélküli, automatikus biztonsági mentés területén. A szalagos adattárolásra érvényes globális megfelelési szabályok betartását segítő ETERNUS LT rendszerek a WORM (Write Once, Read Many) protokollt is támogatják, amely a törlés és a felülírás ellen védett formában tárolja az adatokat.
„A kibertámadások veszélyét nem lehet teljesen kiküszöbölni, de a fontos üzleti adatok másolatának szalagos offline tárolása kínálja ellenük a leghatásosabb védelmet. A jól hordozható, kisméretű, megnövelt kapacitású LTO-8 szalagkazettákon kényelmesen tárolhatók offline az adatok. A fokozott biztonság érdekében a másolatok elkészülte után a kazettákat akár széfben is el lehet helyezni. Ez a módszer újabb réteggel erősíti a zsarolóvírusok és más jellegű online támadások elleni védvonalat” – nyilatkozta Marcus Schneider, a Fujitsu adatközponti termékekért felelős EMEIA-régióbeli főigazgatója.
A Fujitsu az ETERNUS CS adatvédelmi célgépek mindhárom modelljénél – ETERNUS CS200c, ETERNUS CS800 és ETERNUS CS8000 – is bevezeti az LTO-8 támogatását.
Ár és piaci bevezetés
Az ETERNUS LT20, ETERNUS LT40, ETERNUS LT60 és ETERNUS LT260 tárolók 2018. május 31-től minden térségben támogatják az LTO-8 technológiát.
Kapcsolódó cikkek
- Hosszú távon komoly reputációs és pénzügyi károkat okoz a felelőtlenség
- WannaCryptor – egy kártevő különös története
- A Fujitsu növeli a ServiceNow ügyfeleknek kínált értéket
- A Kaspersky Lab Svájcba költözteti infrastruktúrájának egy részét és megnyitja első Átláthatósági Központját
- A Fujitsu mesterséges intelligencia az EU új bankbiztonsági projektjében
- Te gondoskodsz idősebb rokonaid online védelméről?
- A stratégiai figyelem hiánya fogja vissza a mesterséges intelligencia terjedését Európában
- A Kaspersky Lab nulladik-napi sérülékenységet azonosított a Microsoft Internet Explorerben
- Okos autók: óriási költségek és hatalmas kockázatok
- A Fujitsu bejelentette 7. generációs ETERNUS CS8000 platformját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.