A digitális jelenlétről szóló párbeszédre hív a Telekom
Izgalmas vagy ijesztő jövő vár ránk? A digitális lehetőségek és az internet kényelmesebbé, biztonságosabbá és kiszámíthatóbbá teszik az életünket, ugyanakkor újabb és újabb veszélyforrások tűnnek fel a kibertérben. E témák mentén kezdeményez párbeszédet a Telekom a Brain Bar jövőfesztivál apropóján közzétett újabb videójával.
Nincs tüneményesebb kor, mint amiben élünk. Ahelyett, hogy a jövőt fürkésszük, ideje észrevennünk a Most lehetőségeit, hiszen ez már sokkal több annál, hogy bárkivel kapcsolatba léphetünk a világon. Az internet valósággá vált: ma már a kanapén ülve tanulhatunk egy másik kontinens legjobb tanárától, és kirakatként használhatjuk milliók telefon kijelzőjét, hogy eladjuk az eddig garázsban rejtegetett találmányunkat. Az összekapcsolt világ lenyűgöző, az okos városoktól a közlekedési eszközök megosztásán vagy a VR-diagnosztizáláson át egészen a drónos házhozszállításig.
A világ 2018-ban biztonságosabb és kiszámíthatóbb is lett az internetnek köszönhetően. Felhasználók százmilliói által kipróbált és értékelt utazási és szálláslehetőségek közül válogathatunk – például egyedül az Airbnb-n keresztül 150 millió ember foglalt szobát tavaly, a mobilunkon követhetjük az e-kereskedelemben megrendelt áruk útját a gyártótól egészen a postaládánkig, és az okosóránk vagy a fitneszkarkötőnk akár önállóan, emberi közbeavatkozás nélkül is képes értesíteni az orvost szükség esetén.
Ugyanakkor jelentősen megnőtt a világhálón ránk leselkedő veszélyek száma is: már nem csak akkor kerülhetünk bajba, ha kockázatos dolgokat próbálunk ki az interneten – potenciális célponttá vált minden internethasználó, sőt mindenki, aki a hálózattal összekapcsolt szolgáltatásokat igénybe veszi.
A kalandot a kockázattól, a lehetőséget a veszélytől a tudás és a felelősség választja el. A 2018-as budapesti Brain Bar arra teremt lehetőséget, hogy közösen gondolkodjunk az ehhez hasonlóan fontos és aktuális témákról. A Magyar Telekom az esemény stratégiai partnereként kiemelt szerepet vállal abban, hogy elindítsa a párbeszédet és hozzájáruljon a digitális tájékozottság széleskörű elterjesztéséhez. A társaság célja megmutatni a digitalizációban rejlő lehetőségeket és veszélyeket egyaránt, hogy minél többen tudatos felhasználóként, magabiztosan és biztonsággal alkalmazzák a digitális technológiákat.
A mesterséges intelligencia kapcsán felvetődő kérdésekre a Telekom az alábbi videóval világít rá (a sorozat első darabja):
Kapcsolódó cikkek
- A Magyar Telekom 2017-ben is folytatta intenzív hálózatfejlesztését
- Deutsch: Magyarországon a legalacsonyabb az internetezés adója
- A fiataloknak a net már alapszükséglet
- 5G: tízből hét netező használná
- Új, gyorsabb otthoni netcsomagok a Telekomtól
- Az internetbiztonságra figyelmeztet a szünidő kezdetén a Telekom
- Folytatódik a Szupergyors Internet Program megvalósítása
- Internet karácsonykor: összeköt és programot ad
- Amit az internettől kapunk karácsonyra
- 1200 Mbps letöltési sebességet mutatott be 4G+ technológián a Telekom és az Ericsson
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.