Félidőnél jár a Startup Campus V4 Global Tour
2018. június 13-15 között, a London Tech Week keretében ötödik állomásához érkezett a V4-es startup ökoszisztémát támogató Startup Campus V4 Global Tour. A globális túra részeként rendezték meg a Startup Campus London egyetemi inkubációs program záró eseményét is, melyen a tavaszi képzésen résztvevő hallgatói innovatív magyar projektek mutatkoztak be.
A Global Tour keretében kiutazó régiós startup vállalkozásokhoz Londonban élő magyar fiatalok is csatlakoztak a Magyar Nagykövetségen rendezett üzleti reggelin. A résztvevők inkubátorok, befektetők előtt mutatkoztak be, Magyarország londoni nagykövetének társaságában.
"Isztambul, Berlin, New York, Boston és Bécs után Londonban erősíthettük a V4 országok ismeretségét és a régió innovációs ökoszisztémáit. Európa startup fővárosa London, így kiemelt jelentőségű volt, hogy saját esemény keretében mutatkozhatunk be Nagy-Britannia legnagyobb technológiai rendezvényén, a London Tech Week-en.” – mondta el Kovács Zsolt, a programot kezdeményező Enterprise Hungary ügyvezetője.
A programsorozat második napján, a magyar Bankzee és Trustchain, a lengyel Transparent Data és a Cancer Center a London Tech Week fő eseményére, a TechXLR8 elnevezésű konferenciára látogattak el, melynek egyik pitch versenyét a Cancer Center nyerte meg.
A nap második felében Londonban élő magyar fiatalok prezentálták innovatív vállalkozói ötletüket a Startup Campus London egyetemi képzés tavaszi szemeszterének eseményén. A szakmai zsűri győztesnek az oxfordi fiatalokból álló épületenergetikai fejlesztésen dolgozó Ecosync csapatát választotta.
A Global Tour pénteki záró rendezvényét a MindSpace új közösségi irodájában szervezték, ahol a fintech és az energetika iparági fókuszú csapatok bizonyíthattak a befektetőkből zsűri előtt. Az Ecosync projekt piaci lehetőségei itt is visszaigazolást nyertek, hiszen erről az eseményről is nyertesként távozott.
A zsűrit többek között olyan a két kiemelt iparági területen jártás szakemberből állt, mint Triin Linamagi, a Startupbootcamp fintech részlegének vezetője vagy Andrew Wordsworth, Sustainable Ventures alapítója, ügyvezetője.
A global tour következő állomása Hong Kong lesz.
Partnerek: V4 Connects, KKM, Hiventures, Magyar Nemzeti Kereskedőház Innotrade Program, Magyarország Londoni Nagykövetsége, London Tech Week, TechStars, Startupbootcamp, Sustainable Ventures.
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: nemzetközi innovációs expót rendeznek Magyarországon
- Hogyan befolyásolják a digitális megoldások az egészségügy jövőjét?
- Rengeteg új bejelentés hangzott el a Microsoft vasárnapi konferenciáján
- Lépj startupoddal a nemzetközi piacra
- Bejutott az Imagine Cup nemzetközi döntőjébe az Eddie
- Okospénztárca, fenntartható food truck és albérletkereső alkalmazás is döntős a középiskolás startupok versenyén
- Progress Bar: Egyre több magyar hardver startup a nemzetközi siker küszöbén
- Az adatok hatalma
- Big Data Universe 3.0
- Hetedszer gyűlt össze a kereskedelmi szakma
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.