A cseh burgonyakeményítő-gyár az ABB Ability alkalmazásával korszerűsíti termelését
A csehországi Horažïovice városában üzemelő, a Cseh Köztársaság legnagyobb burgonyakeményítő-gyártójának számító LYCKEBY AMYLEX üzemében az ABB befejezte az ABB Ability System 800xA kiépítésének első ütemét.
Az ABB a szerződés keretében DCS 800xA osztott intelligenciájú folyamatirányító rendszert (DCS), 14 db indukciós és örvényáramos áramlásmérőt és 23 db frekvenciaátalakítót szállít az üzemnek. Az ABB termékei annak a gyártósornak az automatizálását, mérési funkcióit és hajtásvezérlését korszerűsítik, amely a burgonyakeményítő gyártási folyamatában a gumók zúzása és centrifugálása során keletkező léből leválasztja a fehérjét. Az első szállítmány berendezéseinek értéke több tízmillió cseh korona. A szállítmány az ABB korszerű automatizálási rendszerének jelentős sikerét jelenti, mert így tovább erősíti pozícióját az élelmiszer- és üdítőital-ágazatban.
Az ABB Ability System 800xA a gyártási folyamatokat vezérli, és jelentősen elősegíti a zökkenőmentes üzemelést. A szeptembertől decemberig tartó burgonya betakarítás idején különösen fontos, hogy a gyár folyamatosan tudjon működni. Ebben az időszakban egyetlen napi leállás is óriási veszteséget okozna a cseh keményítőgyártás zászlóshajójának számító üzemnek.
„A System 800xA segítségével az üzemeltetők teljes körűen irányíthatják az energiafogyasztást és a nyersanyagáramot, illetve fenntarthatják a kulcsfontosságú folyamatok folytonosságát” – nyilatkozta Martin Èervinka, az ABB Control Technologies helyi egységének a vezetője.
„Azért döntöttünk a System 800xA kiépítése mellett, mert a rendszerrel kapcsolatban a svéd kollégáink jó tapasztalatokat szereztek, és kiváló referenciákkal szolgáltak. Anyavállalatunk, a Lyckeby Starch számos, a miénkhez hasonló gyártóüzemben használja már ezt a vezérlőrendszert” – mondta Václav Strak, a LYCKEBY AMYLEX a.s. műszaki fejlesztési vezetője.
Azontúl, hogy DCS funkciókat lát el, a System 800xA olyan platform, amely segítségével teljes körűen integrálhatók a villamos, az információs és a biztonsági rendszerek. Nagy teljesítményének köszönhetően lehetővé teszi a mérnöki tevékenységek hatékonyságának, az üzemeltetői teljesítménymutatók és az eszközkihasználás hatásfokának javítását. A rendszer a felügyeleti és folyamatvezérlési funkciók segítségével kiváló hatékonyságot és magas fokú biztonságot garantál. A System 800xA rendszert integrált műveletek, nagy teljesítményű ember-gép kezelőfelület (HMI), és az operátorok számára biztosított ergonomikus környezet jellemzi. Segítségével az ABB lehetővé teszi, hogy az operátorok jobban tudják végrehajtani a feladataikat, és helyes döntéseket hozhassanak a kellő időben.
A mostani szállítást később egy második ütem is követni fogja. A második ütem berendezéseit még ez évben telepítik a LYCKEBY AMYLEX üzemében. A második ütemhez tartozik egy bepárló beépítése is, amelynek az lesz a szerepe, hogy a fehérjék eltávolítása után, a burgonyalé besűrítésével természetes, koncentrált tápoldatot állítson elő. „A technológia dán szállítójától és az ABB dániai egységétől már megrendeltük a második ütemhez a 850 kW-os villanymotort és a frekvenciaváltót is,” – mondja Martin Èervinka, az ABB-től.
Kapcsolódó cikkek
- Idén ismét Business Superbrands díjat nyert az ABB Kft.
- Az ABB befejezte a GE Industrial Solutions akvizícióját
- Az ABB értékes műszerekkel támogatja a BME szakmai oktatási tevékenységét
- Az ABB együttműködésre lépett a Tigoval
- Az ABB a legátfogóbb napenergia-hasznosítási portfólióját mutatja be
- Az ABB szállítja a cseh országos villámtöltő-hálózat berendezéseit
- ABB piacra dobta a világ első digitálisan integrált teljesítménytranszformátorát
- Az ABB új elektromos hajtású vízitaxit mutatott be
- Az ABB és a The Economist Automatizálási Felkészültségi Indexet vezet be
- Az ABB nagy teljesítményű töltőket telepít az Egyesült Államokba
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.