Még egy hónapig lehet jelentkezni a Siemens regionális újságírói pályázatára
A Siemens Press Award 2018 témája a városok, az ipar és az energia digitális jövője. A nevezési határidő 2018. augusztus 15., a három nemzetközi nyertes egyenként 1000 eurós fődíjban részesül.
Még egy hónapig lehet jelentkezni a Siemens regionális újságírói pályázatára. A Siemens Press Awardra összesen tizenkét országból, köztük Magyarországról pályázhatnak a média munkatársai. Bárki nevezhet, aki a városok, az ipar és az energia digitális jövője témájában, akár hazai, akár nemzetközi vonatkozásban publikált a sajtóban. A publikációkat 2018. augusztus 15-ig lehet benyújtani. Egy pályázó akár több anyaggal is nevezhet. A Siemens Press Award 2018 pályázaton azonos feltételekkel vehetnek részt a 2017. szeptember 1. és 2018. augusztus 15. közötti időszakban közzétett, nyomtatott és online médiában megjelent szövegek, a hírügynökségek tudósítóinak beszámolói, illetve a tévében és rádióban sugárzott anyagok.
A benyújtott pályázatokat minden résztvevő országban szakértő zsűri értékeli. A hazai zsűrit egy egyetemi szakember, két elismert újságíró és a Siemens egy képviselője alkotja. Az egyes országok nyertes pályázatai jutnak a verseny döntőjébe, amelyre 2018. szeptember 25-én, a Bécsben található Siemens City-ben kerül sor. Itt egy gálaest keretében jutalmazzák a közép- és kelet-európai régió három legjobb újságírói pályamunkáját. A három győztes egyenként 1000 eurót is nyer.
A verseny bécsi díjkiosztója során a résztvevő országok győztesei meglátogatják majd a "Seestadt Aspern"-t, ahol különböző okos és digitalizált Siemens alkalmazásokat kutatnak, tesztelnek és valósítanak meg.
A pályázat kritériumai, a részvételi szabályzat, valamint a jelentkezéshez szükséges információk az alábbi weboldalon találhatók: www.siemens.hu/pressaward2018.
A pályázatok beadásának határideje 2018. augusztus 15.
Kapcsolódó cikkek
- Július 2-ig várják a „Digitális Esély 2018” pályázatokat
- Péntekig pályázható a tízezer dolláros fődíj a Liberty Global energiahatékonysági versenyén
- Pályázati felhívás – Képviseld hazánkat Brüsszelben!
- Kétmillió forint a jövő feltalálóinak és tudósainak
- Átadták „Az internet mindenkinek jár” pályázat díjait
- Digitális Esély 2018
- Egy szerencsésnek egy éves internetelőfizetést ad a Vannet
- Energiahatékony technológiai megoldásokat díjaz a UPC anyavállalata
- Javában zajlik a III. Digitális Témahét
- Keresik a jövő digitális média megoldásait
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.