Magyar csapat a Microsoft Imagine Cup nemzetközi döntőjében

forrás: Prím Online, 2018. július 29. 11:22

Az élményszerű oktatásban áttörést ígérő alkalmazással jutott be egy magyar fiatalokból álló csapat a világ egyik legrangosabb fejlesztői versenye, a Microsoft Imagine Cup döntőjébe. Az Innobie Eddie elnevezésű alkalmazása a Microsoft központjában, Redmondban szállt versenybe 47 másik csapattal, amelyek a világ minden tájáról érkeztek.

 

Megelevenednek a tankönyvi lapok az Eddie nevű okostelefonalkalmazásban. A telefon kamerája elé helyezve a tankönyvi illusztrációk animációban, videóban vagy egy térbeli modellben jelennek meg, amelyeket körbe lehet forgatni, alulról, felülről meg lehet őket vizsgálni. Az Eddie kiterjesztett valósággal teszi élményszerűbbé, interaktívabbá és izgalmasabbá az általános iskolások tanulási folyamatát úgy, hogy ehhez nem kell átalakítani a meglévő tankönyveket. Finnországban már érdeklődnek az alkalmazás iránt, de várhatóan Magyarországon és a világ más tájain is egyre keresettebb lesz, miután bejutott a Microsoft Imagine Cup nemzetközi innovációs verseny döntőjébe.

 

 

„Rendkívüli eredménynek és megtiszteltetésnek tartjuk, hogy mi képviselhettük Magyarországot az Imagine Cup döntőjében. Attól függetlenül, hogy komolyabb díjjal nem térünk haza, soha nem voltunk még ilyen nívós és brutálisan erős versenyen, szóval rengeteg tapasztalatot és élményt gyűjtöttünk, amit mind-mind bele fogunk építeni az alkalmazásunkba.” – mondta Muhi Kristóf, az Eddie-t jegyző Innobie vezető fejlesztője. A részvételnek hála, még több iskolával, diákkal tudják megismertetni az alkalmazásukat Magyarországon és Európában. Noha nem értek el olyan eredményt, mint például a 2016-ban ringbe szálló, kategóriájában bronzérmes orvosi szimulációs alkalmazás, az InSimu, az már az óriási eredmény, hogy az Eddie-t megalkotó Innobie – Kelet-Közép-Európa hat másik csapatával együtt – bejutott a nemzetközi döntőbe. A megmérettetésre a Microsoft magyarországi szakértőivel készültek, a fejlesztők pedig a Microsoft által ingyenesen biztosított eszközöket vettek igénybe az applikáció megalkotásakor: Azure Web App-et, Azure CosmosDB-t, Azure Active Directory-t és Microsoft Cognitive szolgáltatásokat.

 

„Az Innobie lehet a legújabb magyar startup, amely egy jó ötlettel és annak világszínvonalú megvalósításával, meghódítja a világot” – nyilatkozta Csanak Gabriella, a Microsoft Magyarország Marketing- és operatív igazgatója. „Az Eddie a kézzelfogható példa arra, hogy a Microsoft olyan eszközöket ad a fejlesztők, a felhasználók és a szervezetek kezébe, amelyekkel valóban többre lehetnek képesek”. Az Eddie azért is kapott kitüntetett figyelmet a Microsofttól, mert épp azt a szemléletváltást erősíti az oktatásban, amelynek révén a gyerekek már általános iskolás korban megszerethetik az informatikát. „Szeretnénk, ha a gyerekek nemcsak használói lennének a technológiának. Az Eddie arra inspirálhatja a kicsiket, hogy később, fiatal felnőttként, maguk is alkalmazásokat fejlesszenek. Hiszen alapvetően egy kreatív ötletre van szükség, a kódoláshoz szükséges tudást és a korszerű eszközöket mindenki meg tudja hozzá szerezni.”

 

 

 

Eddie „szülei” lelkes egyetemisták, akik – két vizsgaidőszak között – egy nemzetközi startup alapításába fogtak. A vállalkozás vezető fejlesztője, Muhi Kristóf szerint nem kell mindenkinek értenie a számítástechnikához a csapatban: legalább ennyire fontos, hogy legyen, aki rálát a hazai oktatásra, ismeri a diákok látásmódját, igényeit, a tanítók fenntartásait, a valós igényeket és kihívásokat. Az Innobie tagjai között van dizájner, fejlesztő, modellező, egyikük pedig a kapcsolatteremtéssel foglalkozik. Muhi Kristóf szerint a mai tanítási gyakorlatban gyakran a figyelem elterelésre alkalmas kütyüként tekintenek az okostelefonokra, pedig alkalmassá lehet őket tenni arra is, hogy támogassák az oktatót a tanításban.

 

A Microsoft Imagine Cup a világ egyik legrangosabb, fiatal fejlesztők számára megrendezett nemzetközi versenye. Az idei már a 16-ik alkalom volt, hogy a verseny döntőjére a Microsoft Redmondba, a cég központjába hívta a legjobbakat. Világszerte mintegy 1,8 millió diák indult a versenyen, vagyis az, hogy az Innobie a redmonti döntőbe került, önmagában is óriási teljesítmény. A magyaroknak ez eddig mindig sikerült.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01