Szeptember 1-ig lehet jelentkezni a Budapesti Metropolitan Egyetem startup programjára!
A kánikula már megérkezett, de a magyar startup ökoszisztéma még nem kezdte meg a nyári vakációt. A Design Terminal által szervezett, Summer Office nevű rendezvény keretében a Budapesti Metropolitan Egyetem és a Drukka Startup Stúdió speed mentoring eseményt szervezett, melyen több tucat hazai startupper kaphatott szakértő mentoroktól tanácsot többek között tőkebevonás, cégépítés, applikációfejlesztés, piacralépés és marketing területen.
Speed Mentoring néven tartott startupoknak tanácsadói eseményt a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) illetve a Drukka Startup Stúdió a budapesti Kőlevesben megrendezett Summer Office keretében. A rendhagyó rendezvényen a résztvevő startupperek rapid randi stílusban (10 perces négyszemközti beszélgetés során) kaptak tanácsokat, illetve válaszokat szakmai kérdéseikre.
Mentorként Csaba Zoltán, a METU stratégiai igazgatója, Jákó Eszter, a METU marketing- és kommunikációs vezérigazgató-helyettese, Bohner Tamás a Drukka Startup Stúdió alapítója, Földesi Árpád, a METU stratégiai projekt igazgatója, Balogh Péter, a Baconsult alapítója, illetve Király Zsolt, a METU egyetemi docense vettek részt az eseményen.
METU GARAGE: szeptember 1-ig várják a jelentkezéseket!
A Speed Mentoring aktualitását az adta, hogy közeledik a METU GARAGE vállalati akcelerációs program jelentkezési határideje. A Budapesti Metropolitan Egyetem és a Drukka Startup Stúdió közös kezdeményezésébe olyan startupok jelentkezését várják, melyek multimédiával, IT/telekommunikációs kezdeményezésekkel, kreatív iparral, turizmus-vendéglátással kapcsolatos projektekkel, kommunikációval, HR-rel vagy HR techkel, belsőépítészettel, designnal vagy formatervezéssel foglalkoznak. Jelentkezni szeptember 1-jéig a program honlapján lehet.
60 millió forintos befektetés és mini MBA
A METU GARAGE-ba jelentkező startupok ötleteit az egyetem neves oktatói és elismert szakemberek bírálják el. A szakmai zsűri az innovatív vállalkozásokat egyenként maximum 60 millió forint értékű tőkebefektetéssel támogatja, valamint a Drukka Startup Academy közreműködésével folyamatos szakmai mentorálással és négyhónapos akcelerációs szolgáltatással díjazza. A programba bekerülő jelentkezők emellett a METU akkreditált képzésén is részt vesznek, amelynek végén Egyetemi Mesterkurzus Oklevelet és Mini MBA Diplomát szerezhetnek.
Kapcsolódó cikkek
- Minden második gyakornoknak állást ajánlanak a cégek
- A Women Startup Competition meghódította Moszkvát is
- Kétszáz európai, köztük több magyar startup indul az EIT Digital scaleup versenyén
- Ha a szemünk a legfontosabb érzékszervünk, vajon miért nem védjük jobban?
- A magyar fiatalok maguknak, a külföldiek a családjuknak szeretnének bizonyítani
- Félidőnél jár a Startup Campus V4 Global Tour
- Lépj startupoddal a nemzetközi piacra
- Bejutott az Imagine Cup nemzetközi döntőjébe az Eddie
- Okospénztárca, fenntartható food truck és albérletkereső alkalmazás is döntős a középiskolás startupok versenyén
- Progress Bar: Egyre több magyar hardver startup a nemzetközi siker küszöbén
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.