Kihirdették a „Digitális Esély 2018” pályázat nyerteseit
Az Infotér konferencián, az infokommunikációs szektor és a kormányzati szereplők legnagyobb közös rendezvényén hirdették ki a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács és az SAP közös, „Digitális Esély 2018” pályázatának eredményeit. Idén tizenegy hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkózását segítő non-profit szervezet projektjavaslatát díjazták.
A hátrányos helyzetű fiatalok IT oktatásával foglalkozó civil szervezetek képviselőinek Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács (NHIT) elnöke és Kiss Fanni, az SAP Hungary Kft. oktatásért felelős üzletágvezetője adta át a támogatásról szóló oklevelet.
A szervezetek összesen tízmillió forint támogatást kapnak. A díjazottak:
- Autonómia Alapítvány;
- Együtt Veled Alapítvány;
- Foncsorozó Egyesület;
- Igazgyöngy Alapítvány;
- Kállósemjéni Diákokért Egyesület;
- Lépjünk hogy Léphessenek Közhasznú Egyesület;
- Ópályiak Baráti Köre;
- SZETA Egri Alapítványa;
- Tóth Antal Alapítvány;
- Turai Tanulókért Alapítvány;
- Voneszo Alapítvány.
Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke a díjátadón kiemelte: „A Digitális Esély pályázat kiválóan illeszkedik a kormány Digitális Jólét Programjához, amelynek célja, hogy minél nagyobb mértékű, minél több emberhez eljutó digitális fejlesztések valósuljanak meg. Az idei pályázatokat áttekintve folytatódott a tavalyi tendencia, azaz a felhasználói szintű infokommunikációs ismeretek elsajátítását elősegítő programok mellett egyre markánsabban megjelennek a civil szervezetek pályázataiban a programozást, a kódolást, valamint a robotika oktatását támogató kezdeményezések is. Emellett olyan jövőbemutató területekre is fókuszálnak, mint a 3D grafikai ismeretek és a 3D nyomtatás, különböző mobilapplikációk fejlesztése, valamint indul olyan képzés is, amelynek segítségével a tanulók könnyen felismerhetik az álhíreket. Az ilyen típusú oktatás sok esetben kiscsoportos műhelymunka keretében történik majd, így az informatikai gondolkodás elsajátításán túl a gyermekek szociális készségei is javulnak, és megszerzett tudásukat átadhatják a családtagoknak is. Ez a tudás a mai világban konkrét boldogulást, munkaerő-piaci versenyelőnyt jelent majd számukra.”
„Idén több mint négyszázötven gyermek informatikai oktatását támogatja a Digitális Esély pályázat, amelyet ötödik alkalommal rendeztük meg az NHIT-vel közösen” - mondta el Kiss Fanni. Az SAP Hungary Kft. oktatásért felelős üzletágvezetője aláhúzta, a program eddig több mint 5000 hátrányos helyzetű fiatal számára hozta közelebb a digitális világ nyújtotta lehetőségeket. „A digitális írástudás a közeljövő alapvető fontosságú képességévé válik, melynek terjesztése, fejlesztése e program célkitűzése.”
Kapcsolódó cikkek
- Tizenéves jövőtervezőket keres a UPC
- Ismét lehet pályázni az ABB női műszaki egyetemi hallgatók részére kiírt mentorprogramjára
- Pályázat videós tehetségeknek
- Robotokat lehet nyerni
- Hol tart MOST az SAP
- 3D téradatbázis készül Pécsen, Székesfehérváron, Veszprémben és Szegeden
- Pályázat, hogy ne kallódjanak el a tehetséges gyerekek
- Elindult a 2018-as ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Átadták az SAP legújabb irodaépületét
- Magyar startupok ötleteit várja a Lufthansa és az SAP
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.