Újrakezdőket keresnek a Morgan Stanleynél
2019-ben a Morgan Stanley budapesti irodája immár harmadjára indítja el „Return to Work – Lendülj újra munkába” programját, amely elsősorban olyan álláskeresőknek nyújt segítséget, akik 2 vagy több év kihagyás után szeretnének visszatérni hivatásukhoz. A programra november 10-ig várják a jelentkezőket.
“Nagy örömünkre szolgál, hogy az előző évek sikereinek eredményeként, idén ismét elindíthatjuk a „Return to Work – Lendülj újra munkába” programunkat, továbbá, hogy a Morgan Stanley nemzetközi szinten is bővíti a programot. Nagyszerű lehetőségeket látunk olyan tapasztalt férfiakban és nőkben, akik két vagy több évre szüneteltették karrierjüket és most készek visszatérni hivatásukhoz. Büszkék vagyunk arra, hogy a program résztvevői közül számos szakember azóta is vállalatunknál dolgozik és nálunk indították újra karrierjüket” – mondta Fremda Balázs, a Morgan Stanley budapesti irodájának HR vezetője.
A program 6 évvel ezelőtt indult New York-ban, mára Londonban, Hongkongban, Mumbaiban, Bengalaruban és Budapesten is sikeresen működik. A kezdeményezés hatékonyságát jól mutatja, hogy globálisan a résztvevők több mint 60% -a program befejezése után állást kapott a Morgan Stanleynél.
Indul a kiválasztás, érdemes pályázni
A programra való jelentkezés egyszerű, az érdeklődök pályázataikat a következő linkre kattintva küldhetik el: https://ms.taleo.net/careersection/2/jobdetail.ftl?job=3120336.
A kiválasztottak első körben egy telefonos előszűrésen vesznek részt, ahol felmérik szakmai hátterüket és angol nyelvtudásukat. Mivel a Morgan Stanley budapesti irodájában főként informatikai, matematikai modellező, kockázatelemző és pénzügyi területekre keresnek munkatársakat, ezért a jelentkezők között is elsősorban informatikai, mérnöki, matematikai, pénzügyi, közgazdasági felsőfokú végzettséggel jelentkező szakembereket várnak. Ugyanakkor akár projektmenedzsment és adminisztratív munkakörbe is be lehet kerülni. A kiválasztási folyamat december végén zárul, a kiválasztottak 2018. február 25-től csatlakozhatnak a vállalathoz.
12 hét a visszarázódásra
A „Return to Work” lényege, hogy a résztvevők teljes munkaidős állásba térjenek vissza. Ennek érdekében olyan pozíciókba helyezik őket, amelyek megfelelnek a képességeiknek, tapasztalataiknak, miközben a program során folyamatosan visszaszokhatnak a teljes munkaidős foglalkoztatásba. Minden divízió speciális munkahelyi képzéseket biztosít, valamint heti kétszer angol tanfolyamot a kommunikációs és prezentációs készségek fejlesztéséhez, ami létfontosságú a jövőbeni kapcsolatok kiépítéséhez. Ezen túlmenően a résztvevők számos workshopon is részt vehetnek, amelyek segítik a szakmai önbizalmuk építését, a munka és a magánélet közötti egyensúly megteremtését és a jövőbeni siker érdekében a hatékony időgazdálkodást. A programban személyes mentort kapnak a résztvevők, akik folyamatos szakmai és személyes visszajelzéssel segítik őket. „A 12 hetes, fizetéssel járó program lehetőséget ad a munkába való visszarázódásra és a szakmai önbizalom visszaszerzésére. Újrakezdőink megismerhetik a vállalatot, mi pedig őket” - mondta el Fremda Balázs.
Szoboszlai Anett és Esztergályos Szilvia idén kerültek be a programba
Szoboszlai Anett 3 év kihagyás után jelentkezett: „A Jól-Lét Alapítványon keresztül értesültem a Morgan Stanley Return To Work programjáról. Több éves közigazgatási tapasztalattal és egy közel három éves kisgyerek mellett remélni sem mertem, hogy felvesznek egy ilyen világszínvonalú és nagy presztízsű vállalathoz. A jelentkezésnél magabiztosságot adott, hogy a program célja éppen a hozzám hasonló cipőben járók megszólítása. Személy szerint sokkal könnyebben tudok át-, visszaállni a napi nyolc órás munkavégzésre, ha egyszerre több feladatra kell koncentrálnom és persze segítenek a tréningek és a mentorok is. A technológiai divízióhoz kerültem, a vezetés és a csapat is nagyon támogató, segítenek megismerni a céget, a szabályokat és átlátni a terület működését. Nekem pont erre a befogadó, rugalmas és mozgalmas munkakörnyezetre volt, van szükségem.”
Esztergályos Szilvia 7 év gyermeknevelés után jelentkezett a programba és került a Morgan Stanleyhez: „Magyarországi viszonylatban ritkaságnak számítanak az ehhez hasonló programok, ezért is különleges ez. A program időt ad és felkészít arra, hogy ismét megálljam a helyem a szakmámban. Nemcsak a tréningek és tanfolyamok, de a munkakörnyezet is segít, például abban, hogy nyelvtudásomat felfrissítsem és bővítsem. Nagyon fontos, hogy van egyfajta „önbizalom-növelő” hatása. Elsődleges célom, hogy a program végére kiderüljön számomra, egyensúlyt tudok-e teremteni a családom és a munkám között, mind időben, mind energiában. A Morgan Stanley kezdeményezése jó alkalmat kínál arra is, hogy 7 év otthonlét után a munkámmal kapcsolatos jövőbeni céljaim kitisztuljanak.”
Kapcsolódó cikkek
- Kockázatelemzőkkel és informatikusokkal sakkozott az olimpiai női sakkválogatott
- A lányoké a jövő az informatikában?
- Bátor Táboros gyerekekért eveztek a Morgan Stanley kalózai
- A magyar lányok Európában a 6. legjobbként végeztek a matematikai olimpián
- A Morgan Stanley támogatja az Európai Lányok Matematikai Olimpiáján induló magyar csapatot
- Tovább bővít Budapesten a Morgan Stanley
- Új élményközpontot kap a Bátor Tábor
- Újrakezdők a Morgan Stanleynél
- Pénzügyi öngondoskodásra tanítják az SOS Gyermekfalu lakóit a Morgan Stanley önkéntesei
- Karrier-újrakezdő programot hirdet a Morgan Stanley
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.