Közép-kelet-európai startup rendezvény a brit fővárosban
A Department for International Trade (DIT) a Startup Campus londoni irodájával és a New Generation Centre együttműködésével, 2018. november 22-én szervezte meg a CEE to UK Soft-landing Tour elnevezésű eseményt. A startup és scaleup vállalkozásoknak szervezett rendezvényén 12 közép-kelet-európai Retail/FinTech és MedTech cég, valamint a Pécsi Tudományegyetem képviselője mutatkozott be az angol piac képviselőinek.
A program első felében a résztvevők iparági szakértőktől hallhattak a piacralépéshez kapcsolódó előadásokat. A folytatásban a Startup Campus globális inkubációs és edukációs platform londoni állomásának vezetője, Gulyás Gergő röviden ismertette a cég Soft – Landing programját, melynek célja, hogy a nemzetközi piacralépésre érett scaleup vállalkozások 4 hónap alatt üzletvitelt alakítsanak ki és releváns szakmai partnertalálkozókon vegyenek részt Angliában.
A nap hátralevő részében a résztvevők megismerhettek, hogyan segíti a DIT és a brit kormány egyéb programjai a vállalkozókat, milyen trendek a meghatározók a fintech és a medtech szektoron belül, valamint perspektívát kaptak arról is, hogy az Egyesült Királyság jelentős innovációs központjai - London, Midlands Engine, Northern Powerhouse - mit tudnak ajánlani a külföldről érkező innovatív kis- és közép vállalatoknak.
Este a kapcsolatépítésé volt a főszerep. A csapatok rövid 2 perces bevezetője után saját állomásaikon fogadhatták az érdeklődőket, valamint lehetőség volt helyi sikertörténetek, partnerek megismerésére is.
„A Startup Campus londoni csapata rengeteg segítséget nyújtott a szervezésben, főként a helyszín és a résztvevő cégek toborzása tekintetében. Bízom benne, hogy a DIT befektetés-ösztönzési szolgáltatásai és a Startup Campus helyszíni tevékenysége együtt sok közép-kelet-európai innovatív vállalkozásnak segíti majd a brit piacra lépését a jövőben.” - Görög Krisztina, DIT Foreign Direct Investment Director – Hungary, Slovenia, Croatia
Az egész napon át tartó program helyszínét az egyik legnagyobb tech közösséget összefogó inkubátor, TechHub London biztosította. A szervezők fő célja volt, hogy a résztvevők első kézből tapasztalhassák meg a helyi ökoszisztéma légkörét.
Másnap a PwC könyvelési és vállalkozás fejlesztési szakértői 2 órás workshopot tartottak a WeWork Moorgate irodaházában. Olyan fontos témák kerültek előtérbe, mint az EIS, SEIS kritériumai, valamint a PwC akcelerációs programja.
Résztvevő startup vállalkozások:
- Bright Inventions (PL)
- Fundastik (HU)
- Genomtec (PL)
- GoodID (HU)
- HOOP (HU)
- InSimu (HU)
- Neurodevice (PL)
- Placeme (PL)
- Pregnabit / NestMedic (PL)
- Smart EpiGenetX (RO)
- Uhura Solutions (RS)
- Yosh.AI (PL)
Kapcsolódó cikkek
- Szeretnének, de mégsem mernek vállalkozni a magyar fiatalok
- Jön a Startup Hét Debrecen!
- Hazai orvostechnológia startupok mutatkoztak be az Egyesült Államokban
- A délkelet-európai startupok az IBM Cloud-ot választják az innováció serkentésére
- Magyar startup sikerek Koppenhágában
- Még lehet jelentkezni az MKB Fintechlab 2019-es, harmadik inkubációs programjába
- Több mint 110 vállalkozás jelentkezett a METU startup programjára
- Indulnak az új Jeremie-alapok: 80 milliárd forint friss forrás érhető el innovációra
- Megduplázta kapacitását a Start it @K&H inkubátor
- Londonban és Berlinben mutatkoztak be magyar startupok és befektetők
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.