Budapestre figyelt a régió startup világa
Több mint 600 startup, nemzetközi befektető, angyal és nagyvállalati partner részvételével zajlott le Kelet-Közép-Európa legnagyobb startup networking eseménye, a Regional Startup and Innovation Day.
Az MFB csoporthoz tartozó Hiventures második alkalommal főszervezője az eseménynek és adja át az általa alapított díjat, a startup and Innovation Award of Hungary díjait, ahol négy kategóriában választották ki a magyar és régiós startup közösség kiemelkedően teljesítő alakjait. Az esti látványos és formabontó Get in the Ring! V4 Budapest Startup verseny régiós döntőjében ez alkalommal a Tungsram innovációs kihívásaira keresték a startuperek az innovatív megoldásokat.
Óriási érdeklődés övezte a régió legjelentősebb startup networking rendezvényét, a budapesti Regional Startup and Innovation Day-t. A hazai és nemzetközi startupok, nemzetközi befektetők, angyalok és nagyvállalati partnerek részvételével zajló rendezvényen szakmai előadásokon és workshopokon vehetett részt a több mint 600 érdeklődő. A leginnovatívabb hazai startupok interaktív kiállításon mutathatták be ötleteiket.
_________________________
Az idén második alkalommal megrendezett Startup and Innovation Award of Hungary díjátadón induló hazai és regionális startupok között a kockázati tőkebefektetőkből, inkubátor cégek képviselőiből, mentorokból álló, közel 30 fős zsűri négy kategóriában hirdetett győzteseket. A legígéretesebb startupok – a két évnél rövidebb ideje működő, az ötlet kidolgozásán vagy már a projekt fejlesztésén munkálkodó vállalkozások – közül a Yaw VR Motion kapta a fődíjat. A legdinamikusabban fejlődő startupok kategóriájába a több mint két éve működő és már legalább 50 ezer eurós bevételt és 2018-ban kiemelkedő eredményt elérő cégek kerültek. A kategória győztese a hackertámadásokkal szembeni védelemet nyújtó Avatao lett. Az év startup alapítója a Hiventures portfoliójába tartozó Horváth Dorka, a BOOKR Kids alapítója lett. A különdíjat idén legjobb női startupperek kategóriában hirdették meg, és a Nők Lapja Cafe olvasóinak szavazata alapján került kiválasztásra a nyertes, aki Kratochvill Dóra, a ViddL webalkalmazáson alapuló futárszolgálat alapítója lett.
__________________________
A rendezvénysorozat zárásaként került megrendezésre a rendkívül látványos és formabontó Get in the Ring! V4 Budapest startup verseny régiós döntője. A verseny különlegessége, hogy a versenyző startupok egy ringben mutatják be vállalkozásukat és a versenyfeladatban megadott kihívásra adott megoldási javaslatukat. Az idei döntősök feladata a Tungsram üzleti problémáit érintő Smart City és Agritech megoldások bemutatása volt.
A verseny rangos zsűrijében helyet foglalt Jakub Miler, az InnoEnergy CE ügyvezető igazgatója, Joerg Bauer, a Tungsram elnök-vezérigazgatója, Katona Bence, a Hiventures vezérigazgató-helyettese és Szőke József, a Vodafone Customer Value Management vezetője, valamint Alex Zhigarev a Speedinvest partnere.
A verseny Smart City kategóriáját az Indoorway , míg az Agritech kategóriát pedig a Gremon Systems Zrt. nyerte.
A rendezvény szakmai partnerei a Tungsram mellett a Budapesti Értéktőzsde, a Department for International Trade, a Microsoft, a Google, Vodafone és a Visegrad Fund voltak.
Kapcsolódó cikkek
- Közép-kelet-európai startup rendezvény a brit fővárosban
- Szeretnének, de mégsem mernek vállalkozni a magyar fiatalok
- Jön a Startup Hét Debrecen!
- Hazai orvostechnológia startupok mutatkoztak be az Egyesült Államokban
- A délkelet-európai startupok az IBM Cloud-ot választják az innováció serkentésére
- Magyar startup sikerek Koppenhágában
- Még lehet jelentkezni az MKB Fintechlab 2019-es, harmadik inkubációs programjába
- Több mint 110 vállalkozás jelentkezett a METU startup programjára
- Indulnak az új Jeremie-alapok: 80 milliárd forint friss forrás érhető el innovációra
- Megduplázta kapacitását a Start it @K&H inkubátor
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.