Felvették a versenyt a bootcampet végzettek az egyetemistákkal az idei Loxon Java Challenge-en
A Loxon Java Challenge-en idén 78 csapat indult, amelyek közül húsz csapat jutott be a verseny utolsó, harmadik fordulójába. Ebbe a november utolsó hétvégéjén megrendezett döntőbe három fővárosi egyetem – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és az Óbudai Egyetem –, valamint három vidéki felsőoktatási intézmény – a Debreceni Egyetem, a Nyíregyházi Egyetem, és a Szegedi Tudományegyetem – összesen 18 csapata mellett, csak a junior szoftverfejlesztőket képző budapesti PROGmasters két csapata került be.
A háromfordulós bajnokságban a csapatoknak egy nehéz java-kvízt, illetve egy űrhajó-szimulációs programozási feladatot kellett megoldaniuk. Utóbbiban egy olyan algoritmust írtak, ami robotűrhajók és a többi csapat algoritmusai ellen harcol.
„Vállalati partnereink folyamatos visszajelzései alapján eddig is tudtuk, hogy végzettjeink felveszik a versenyt a diplomás programozókkal, ám az idei Loxon Java Challenge egy újabb rangos szakmai elismerés számunkra, hiszen két csapatunk, a The Falcons és a Bob a vidra is a legjobbak között, a 12. és a 17. helyen végzett. Ez különösen nagy eredmény annak fényében, hogy a legjobb húsz csapat között mi vagyunk az egyetlen coding bootcamp, rajtunk kívül kizárólag egyetemi csapatok jutottak be a döntőbe” - mondja Filep Szabolcs, a PROGmasters alapítója.
A 2018-as Loxon Java Challenge legjobbjai között végzett két PROGmasters-csapat tagjai Gaál Tímea, Szaszkó Viktor és Basic Palkovic Kirsztián (The Falcons), illetve Balázs Márton, Majkut László és Bodor András (Bob a vidra).
A PROGmasters egy 4 hónapos, intenzív és gyakorlatorientált képzés keretében szoftverfejlesztő szakmát adó budapesti programozóiskola, amely állásgaranciát is kínál végzett hallgatói számára, akik havi bruttó 350 és 460 ezer forint közötti kezdő fizetésért tudnak elhelyezkedni junior szoftverfejlesztőként. A PROGmasters nemrég készített egy piaci körképet a fővárosi, magyar nyelvű programozóiskolák árairól, képzési rendszeréről, felvételi feltételeiről, illetve a várható fizetésekről és az iskolák által kínált garanciákról.
Kapcsolódó cikkek
- Még van idő jelentkezni a UPC programozóversenyére
- Esély a gyengénlátó gyerekeknek: kódolni tanít a Microsoft
- A 404 a győzelmet jelentette - Ericsson Programozó Bajnokság 8.0
- Youtuber, egyetemi docens és gimnazista a Future Makers programozóverseny zsűrijében
- Őszi diákverseny ajánló!
- Másfélszer többet kereshet, aki 4 hónap tanulás után programozóként helyezkedik el
- 300 millió forint tőkebefektetést kapott a Green Fox Academy
- Kézműves kódolást reklámoz a Codecool "Indokolatlan ügyféligény" söre
- Hogy lehet sikeres a jövő munkavállalója?
- Egyre több kismama képzi át magát programozóvá
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.