Lego és játékvonatok, avagy vállalati IT közérthetően

forrás: Prím Online, 2018. december 28. 11:19

A vállalati informatikai megoldások a legtöbb esetben összetettek, és a működésük nehezen érthető a témában nem jártasak számára. Ezért hasznos, ha a szoftvergyártók képesek szemléletes módon bemutatni a legfontosabb funkciókat és előnyöket. 

A SUSE nem csupán a nyílt forráskódú szoftverek fejlesztésében törekszik folyamatos innovációra, de a technológiai demók terén is új és érdekes megközelítésekkel áll elő. A közelmúltban például játékvonatokat és Lego-építményeket is felhasználtak a bemutatók során.

 

A játékvonatokkal a SUSE CaaS Platform és az SAP Data Hub együttes működését szemléltették. Ez a téma azért is aktuális, mert a SUSE CaaS Platform 3. kiadását nemrégiben hitelesítették az SAP Data Hub 2.3 változatára. A bemutatóban a vonatok a konténereket szimbolizálják, amelyek adatokat szállítanak a forrás- és célrendszerek között. A demo azt is igazolja, hogy a SUSE CaaS platform képes gondoskodni a zavartalan működésről, mivel a megoldás azonnal képes elindítani egy új konténert, amikor az egyik „meghibásodik”, azaz megállítják a vonatot.

 

 

A Raspberry Pi-alapokon működő Lego-markológépek segítségével pedig a SUSE Linux Enterprise Server High Availability Extension működését mutatták be több iparági konferencián. A magas rendelkezésre állást biztosító fürt akkor is képes működtetni a hozzá kapcsolt gépet, amikor az elsődleges hálózat kábelét kihúzzák.

 

 

További információ a demókról a SUSE kapcsolódó blogposztjában található.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55