A Samsung Remote Access segítségével vezeték nélkül irányíthatók a csatlakoztatott eszközök
A Samsung Electronics bemutatja a 2019-es Smart TV sorozat új funkcióját a Remote Accesst, amely magasabb szintre emeli a PC-kkel, tabletekkel vagy okostelefonokkal való kapcsolatot. A felhasználók így távolról is irányíthatják kompatibilis eszközeiket és applikációikat a Samsung Smart TV készülékeken keresztül.
A Remote Access segítségével a Samsung Smart TV-hez beviteli eszközöket, így például billentyűzetet csatlakoztathatunk, amelyekkel könnyebben irányítható a képernyőn megjelenő tartalom. A PC-hez a televízión keresztül távolról, HDMI kábel nélkül, akár egy másik szobából is hozzáférhetünk és végezhetünk rajta különféle műveleteket, legyen szó az interneten való böngészésről, vagy éppen a TV képernyőjét monitorként használó játékról.
A Remote Access nem csupán nagyobb képernyővé varázsolja a TV-t, de a felhasználók a szükséges perifériák segítségével a csatlakoztatott eszközöket közvetlenül is használhatják a televízón keresztül, hozzáférhetnek böngészős, felhőalapú irodai szoftverekhez, így könnyedén szerkeszthetnek dokumentumokat és dolgozhatnak a Smart TV-nél.
„A Samsung számára fontos, hogy intuitív és kényelmes felhasználói élményt biztosítson. A Remote Access-szel a felhasználók a TV képernyőjéről könnyedén elérik az összekapcsolt eszközeikre telepített különböző programokat, applikációkat és felhő alapú szolgáltatásokat – mondta Hyogun Lee, a Samsung vizuális kijelzők üzletágának alelnöke. – A továbbiakban partnereinkkel közösen arra törekszünk, hogy a Remote Access-szel kompatibilis termékek köre bővüljön és a felhasználók számára még több szolgáltatás váljon elérhetővé.”
A Remote Access a világon bárhol használható, köszönhetően a VMware Horizon szoftvernek, melynek virtuális asztali infrastruktúráját (VDI – Virtual Desktop Infrastructure) a Samsung és vállalati szoftver-innováció területén élen járó partnere a VMware biztosítja.
„A Samsung és a VMware közös célja, hogy lehetőséget nyújtson a még produktívabb munkavégzésre. Együttműködésünket tovább bővítjük, annak érdekében, hogy a távolról dolgozók is zökkenőmentesen végezhessék munkájukat. Éppen ezért különféle virtuális asztalokat, applikációkat és online szolgáltatásokat teszünk könnyen elérhetővé olyan Samsung eszközökről, mint a vállalat Smart TV sorozata” – mondta Shankar Iyer, a VMware végfelhasználói megoldásokért felelős alelnöke és általános igazgatója.
A vezeték nélküli kapcsolatok és felhő alapú szolgáltatások kapcsán felmerülő biztonsági kockázatok kezelésére a Samsung a Remote Access funkcióba integrálta saját fejlesztésű Knox megoldását. A Samsung Smart TV-iben 2015 óta megtalálható Knox biztonsági technológia rendszeres frissítésekkel tartja fenn a védelmet. A Knox a TV iparágban egyedüliként érdemelte ki a Common Criteria hitelesítést.
Kapcsolódó cikkek
- Új felülettel, új tartalommal a Samsung "egészség" alkalmazása
- A Galaxy A7 Magyarországon október elejétől lesz elérhető
- Folyamatosan bővül a Samsung HDR10+ minősítési programja
- Az LG 2019-es hangprojektorai új csúcsot jelentenek a házimozi hangrendszerek között
- Az LG CLOi robotok egyre közelebb járnak a kereskedelmi fogalmazáshoz
- A holnap konyhája mutatkozik be a CES-en
- Új lifestyle tévék mutatkoznak be a CES-en
- Az LG a legújabb Ultra monitorait is bemutatja a 2019-es CES-en
- Fókuszban a közlekedés jövője a januári CES-en
- Jobban kellene vigyázni a telefonon tárolt adatokra!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.