MKB Fintechlab: kimagasló nemzetközi érdeklődés az idei inkubációs program iránt
Minden eddigit felülmúló számú, 112 startup jelentkezett a világ minden tájáról az MKB Fintechlab 2019-es nemzetközi inkubációs programjára. A január 9. és 11. között Budapesten megrendezett kiválasztási táborban 18 startup versengett azért, hogy közülük a legjobbak bekerülhessenek a márciusban induló inkubációs programba. Az MKB Bank sikeres digitális átállásának köszönhetően a legjobb fintech startupok már a bank új digitális rendszeréhez fejleszthetik és tesztelhetik megoldásaikat, amelyet így az MKB Bank ügyfelei elsők között használhatnak majd.
Az MKB Bank által 2016-ban létrehozott MKB Fintechlab – Közép-Kelet-Európa meghatározó fintech központja – 2019-ben immáron harmadik inkubációs programját bonyolítja le. A 112 idei jelentkező közül személyes és online interjún keresztül került kiválasztásra az a 18 startup, akik meghívást kaptak a kiválasztás utolsó körére, a kiválasztási táborba. A háromnapos esemény célja, hogy az MKB Fintechlab és az MKB Bank mentorai, szakértői és a startupok éles körülmények között dolgozhassanak együtt az üzleti és digitális feladatokon. A közös munka során a startupok azonnali szakmai visszajelzéseket kaptak, a mentorok és döntéshozók betekintést nyertek a startupok stratégiai gondolkodásmódjába és szakmai felkészültségébe.
Az MKB Fintechlab a kiválasztási tábor tapasztalatai alapján január végéig választja ki a nyolc legjobb startupot, akik részt vehetnek az inkubációs programban. A kiválasztottak a mentoráláson felül, akár 50 millió Ft tőkebefektetést is kaphatnak.
A nagyközönség az inkubációs programot lezáró májusi Demo Day-en kaphat betekintést a legújabb hazai és nemzetközi fintech fejlesztésekbe.
dr. Balog Ádám, MKB Bank vezérigazgató: Az MKB Bank saját – nemzetközi szinten is sikeres – digitális átállásának lebonyolításával párhuzamosan jelentős energiákat fordított és fordít jelenleg is arra, hogy a jövő bankjait meghatározó fintech megoldások fejlesztése területén Magyarország meghatározó tényező legyen Közép-Kelet-Európában. Az MKB Bank és az MKB Fintechlab egyaránt elkötelezett a legjobb magyar és nemzetközi fintech startupokkal történő jövőbeni együttműködés sikerében, hiszen az MKB Bank saját példája is azt erősíti, hogy a digitalizáció jelenti a bankok és a pénzügyek jövőjét.
Pereczes János, MKB Fintechlab ügyvezető: Nagyon büszke vagyok az MKB Fintechlab stábjára, hiszen az elmúlt három évben folyamatosan előreléptünk inkubációs programunkkal. A magyar startupokkal induló programunk három év alatt a nemzetközi fintech világ meghatározó és mértékadó eseményévé fejlődött. Külön öröm, hogy a tavaly először megrendezett fintech hackathonunk két nyertes csapata – hat hónap alatt – az ötlettel a gyakorlati fejlesztésig tudott eljutni a támogatásunknak köszönhetően.
Kapcsolódó cikkek
- A hazai startupok is a blockchain technológia felé mozdulnak
- Együttműködés a jövő digitális egyészségügyi megoldásaiért
- Egyetemi ötletek kaptak 9 millió forintos befektetést
- A mesterséges intelligenciával foglalkozó startupok mutathatnak új utat Európának
- Budapestre figyelt a régió startup világa
- Közép-kelet-európai startup rendezvény a brit fővárosban
- Szeretnének, de mégsem mernek vállalkozni a magyar fiatalok
- Jön a Startup Hét Debrecen!
- Az MKB Bank, a Fintechlab és az Oracle november végén Magyarországra hozza a valódi „open bankinget”
- Hazai orvostechnológia startupok mutatkoztak be az Egyesült Államokban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Schneider Electric és a Saint-Gobain együttműködése új korszakot nyit az üveggyártásban
Mindössze egy percnyi áramkimaradás a síküveg hőkezeléséhez és hűtéséhez használt speciális kemencénél akár hat hónapnyi termeléskiesést és naponta 200 ezer eurónyi veszteséget is okozhat. A Schneider Electric és a Saint-Gobain közösen kifejlesztett nyílt automatizálási megoldása biztosítja a megbízhatóságot, a biztonságot és a termelékenységet az üveggyártásban.
TECHXPO 2024: Hamarosan startol Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója
Első alkalommal, de hagyományteremtő céllal rendezik meg idén a TECHXPO 2024 rendezvényt november 21-24. között, az esemény Budapesten hozza össze a magyar és régiós üzleti, kormányzati és tudományos élet kiemelkedő szereplőit. A szervezők célja, hogy 2026-ra a TECHXPO Közép-Európa legfontosabb technológiai eseményévé váljon, ahol az üzleti világ és a nagyközönség is megtalálja a helyét.
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
Folyosón sétáló drónkutyák és víz alatti drónok
Kiemelt érdeklődés övezte az oktatási innovációban élen járó Gábor Dénes Egyetem immár második alkalommal megrendezett Dróntechnológia adatfeldolgozási és adatbiztonsági kihívásai konferenciáját. A november 15-én megtartott esemény idén is lehetőséget biztosított a hazai és a nemzetközi dróntechnológia – és piac bemutatkozására, valamint szakmai tapasztalatok cseréjére. A rendezvényen 30 izgalmas előadás és 4 kiállító partner várta a technológia iránt érdeklődő szakembereket és az egyetemista hallgatókat.