Újságírók, figyelem! Ismét elindul a Siemens Press Award
Az elmúlt évek sikerét követően a Siemens idén is meghirdeti regionális újságírói pályázatát. A témakör ismét a városok, az ipar és az energetika digitális jövőjét öleli fel, hiszen mindennapjaink megkerülhetetlen kérdése, hogyan alakul át életünk a digitalizáció hatására. A díjra Közép- és Délkelet-Európa tizenhárom országából – Magyarország mellett Szlovákiából, Romániából, Bulgáriából, Ukrajnából, Horvátországból, Szlovéniából, Bosznia-Hercegovinából, Montenegróból, Szerbiából, Ausztriából, Csehországból és Lengyelországból – valamint Izraelből pályázhatnak az újságírók.
„Azt tapasztaltuk, hogy a digitális átállás és a digitalizációs megoldások – a Siemens nagy örömére – egyre gyakrabban adnak témát az újságíróknak. Napról napra egyre több innováció jelenik meg a világon, a digitalizáció újabb és újabb területeket hódít meg. A Siemens Press Award segítségével szeretnénk szélesebb körben is bemutatni, hogy a régióban hogyan látják a városok, az ipar és az energia digitális jövőjét.” – mondta Virágh Adrienn, a Siemens kommunikációs igazgatója.
„Élenjáró technológiai vállalatként a Siemens aktív tevékenységet folytat a digitalizáció, az automatizálás és a villamosítás területén. Fontos számunkra, hogy az alapos kutatómunkát kívánó, kiváló stílusú és társadalmi felelősséget tükröző cikkek az idei évben is reflektorfénybe kerüljenek és elismerésben, jutalomban részesüljenek" – tette hozzá.
A pályázatra bárki nevezhet, akinek a megjelölt témában 2018. augusztus 1. és 2019. március 31. között jelent meg munkája. A nyomtatott és online médiában megjelent szövegek, a hírügynökségek tudósítóinak beszámolói, valamint az elektronikus médiában, a tévében és a rádióban sugárzott anyagok egyaránt részt vesznek a versenyben. A benyújtott pályaművekre vonatkozó elvárás, hogy hazai vagy nemzetközi vonatkozásban tárgyalják "A városok, az ipar és az energia digitális jövője" témát, és a közzététel formátumának megfelelő módon adják át az információkat, a társadalom egészének hasznos és érthető formában, illetve stílusban.
A benyújtott pályázatokat a résztvevő országokban elsőként hazai, szakértő zsűri értékeli. A magyar zsűritagok között szerepel egy egyetemi szakember, két elismert újságíró, a tavalyi pályázat hazai nyertese és egyben egyik nemzetközi díjazottja, valamint a Siemens egy képviselője. A hazai zsűri a három legjobb magyarországi pályázatot díjazza majd.
Ezt követően az egyes országok legjobb munkái továbbjutnak a döntőbe, ahol nemzetközi zsűri értékeli és választja ki a régió három legkiemelkedőbb publikációját. A nyertes újságírókat szakmai kiválóságuk elismeréseként a Bécsben tartott díjátadó gálán fejenként 1000 euróval jutalmazzák.
Az érdeklődő újságírók a Siemens Press Award 2019-re "A városok, az ipar és az energia digitális jövője" témában készített pályamunkájukat az alábbi címen adhatják le: www.siemens.hu/pressaward2019. A pályázatok beadásának határideje 2019. március 31. A pályázat kritériumaira, valamint a részvételi szabályokra vonatkozó további információk szintén a www.siemens.hu/pressaward2019 weboldalon találhatók.
Kapcsolódó cikkek
- Közeleg a 27. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
- Pályázati felhívás – Az év információbiztonsági újságírója 2019
- Biztonságos Internet Nap 2019
- Kiválasztották az ABB egyetemi ösztöndíj pályázatainak győzteseit
- Innováció a közjó szolgálatában
- A Hankook támogatásából robotokat és 3D nyomtatót vettek a jövő mérnökeinek
- A VISZ pályázatán egy 160 éves gimnázium bizonyult a leginnovatívabbnak
- Az Epson bejelentette a „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét
- Duális képzést indít a Siemens az Óbudai Egyetemen
- Tízezrek ismerhették meg, hogy mi a pálya!
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.