3,5 millió eurós tőkebevonással szintet ugrik a Codecool
Működésének negyedik évében újabb, ezúttal 3,5 millió euró kockázati tőke befogadásáról írt alá megállapodást a Codecool programozó iskola. A korábbi befektetők ismét bizalmat szavaztak a cégnek és új szereplőként a Lead Ventures Alapkezelő Zrt. is támogatja a társaság további növekedését és nemzetközi terjeszkedését.
2017. tavaszán a PortfoLion 2 millió euró kockázati tőkét fektetett be a Codecool programozó iskolába. Ezúttal egy újabb – szaknyelven “Series-B” – körben jut tőkéhez a társaság. A finanszírozási kör vezető befektetőjeként a 2018-ban indított, és Magyarországon, illetve Közép-Kelet Európában 100 millió eurót befektetni kívánó Lead Ventures is a befektetők közé lép. A PortfoLionnal közösen ebben a körben együttesen 3,5 millió euró erejéig támogatják a Codecool vezetése által képviselt üzleti modellt, ezzel a programozó iskolát a legnagyobb szereplővé teszik hazánkban és a régióban is. A befektetést a növekedés további gyorsítására, új campusok nyitására fordítja.
„Az összeszerelő üzem szerepkör minden bizonnyal tovább fog csökkenni. A közép-kelet-európai régió országainak további növekedését az fogja meghatározni, hogy mennyire sikeres abban a folyamatban, amit röviden digitális transzformációnak szoktunk hívni” – magyarázza Vinnai Balázs, a Codecool társalapítója. Az üzleti folyamatok, a gyártástól az árumozgatáson át az értékesítésig, és mindezen tevékenységek irányítására kiterjedően digitalizálódnak, automatizálódnak. Ehhez szakképzett munkaerőre van szükség, ráadásul nem csupán a technológiai cégeknél, hanem minden ágazatban, a termelő vagy szolgáltató cégeknél is. Uniós szinten úgy becsülik, hogy 2020-ra 700 ezer főre nőhet az informatikai képzettséget igénylő betöltetlen álláshelyek száma, és Magyarországon is tízezres léptékben beszélnek ilyen munkaerő hiányáról. Ezzel a kereslettel a hagyományos oktatási struktúrák nem képesek megbirkózni. Ezért óriási az igény az intenzív képzést és totálisan új megközelítést kínáló intézményekre. A Codecool innovatív oktatási és munkaerő-közvetítési modellje alig három év leforgása alatt bizonyított. Mára 400 ember végzett náluk és jutott programoz ói álláshoz közel 100 vállalati partnerüknél, akár úgy is, hogy korábban semmilyen előképzettséggel nem rendelkeztek e téren. Jelenleg 2 országban, 4 campuson 500 diák tanul. Ez a szám részben az iskolahálózat idei romániai piacra lépése miatt, év végére 800 főre nő.
A társaság 2023-ra Európa meghatározó szolgáltatója kíván lenni a digitális munkaerő képzésben és munkaerő-utánpótlásban. Eddig az időpontig legalább 10 campus megnyitását és egy közel tízezer főből álló alumni hálózat felépítését tervezik. Ezt a hazai és külföldi terjeszkedést támogatják a mostani befektetéssel a régió több országában tevékenykedő kockázati tőkebefektető társaságok, a Lead Ventures Alapkezelő Zrt. és a PortfoLion.
"Örömünkre szolgál, hogy az első befektetésünk - céljainkkal összhangban - egy olyan sikeresen növekvő, magyar hátterű cégben valósul meg, amely további fejlődéséhez jelentősebb összegű tőkebevonást igényel. A Codecool oktatási megközelítése teljes mértékben összecseng a Lead Ventures azon törekvésével, hogy megtalálja a piac innovátorait és őket növekedésükben támogassa. Az innováció növekvő tőkeigényének biztosítása kulcsfontosságú tényező a régió jövőbeni versenyképessége szempontjából” – erősítette meg Galácz Ábel, az alapkezelő vezérigazgatója.
Az oktatási technológiák piaca az egyik legélénkebb befektetési terület a világon, Európában is 700 millió dollár kockázati tőke áramlott 2018-ban ebbe a szegmensbe. A Codecool a XXI. század kihívásaira készíti fel a modern munkavállalót a munkaerőpiac igényei alapján. Innoválja a tradicionális képzési folyamatokat és kiemelkedő szerepet ad oktatásában a modern munkahelyi kultúrákban fontosnak számító szoft-képességeknek is mint a konfliktuskezelés, üzleti gondolkodás, visszajelzés-kultúra kialakítása.
“Az iskolák naprakész és használható tudást biztosítanak, kiemelkedő eredményeket tudnak felmutatni az itt végzett diákok. A PortfoLion a már korábban tapasztalt ambiciózus régiós terjeszkedést támogatja továbbra is a Codecool-nál. Úgy látjuk továbbra is nő a hiány a képzett munkaerő területén. Az újabb befektetés mellett, üzleti és pénzügyi szaktudással segítjük a célok megvalósítását” - nyilatkozta az aláírás kapcsán Nieder Jenő, a PortfoLion vezérigazgató-helyettese.
A Codecool a végzett diákjait szinte kivétel nélkül IT területen helyezi el, már 7 különböző országban vannak vállalati partnerei. Magyarországon a Codecool elsőként kínálta állásgaranciával a programozói képzést, melyben 99%-os sikerrátával büszkélkedhetnek. A cégcsoport dinamikusan növekszik, a 2017-es 1,3 millió után a tavalyi bevétele már 3,2 millió euró volt, idén pedig 5 millió euró a cél.
A mostani Series-B befektetési kör a következő 6 hónapban további legfeljebb másfél millió euró erejéig még más neves, az oktatási technológiák területén tőkebefektetőként tevékenykedő, nemzetközi cégek előtt is nyitott marad.
Kapcsolódó cikkek
- Kockázati tőkebefektetéssel romániában terjeszkedik a magyar szoftvergazdálkodási szakértő
- Vállalati tréningekkel és tapasztalatai megosztásával kezdi a Codecool az évet
- A programozás segíti a fiatalok külföldről való hazatérését
- Bárki megtanulhat programozni, de sokan esélyt sem kapnak rá
- Megállt a junior fejlesztői bérek emelkedése
- Felvették a versenyt a bootcampet végzettek az egyetemistákkal az idei Loxon Java Challenge-en
- Beöthy Miklós, a Codecool mentora lett Magyarország nagykövete az Európai Szakképzési Héten
- Állások alakulása a pénzügyi szektorban a digitalizáció hatására
- Másfélszer többet kereshet, aki 4 hónap tanulás után programozóként helyezkedik el
- 300 millió forint tőkebefektetést kapott a Green Fox Academy
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.