A Szegedi Egyetemmel közösen keres kibervilágrengető ötleteket a T-Systems
Termékesíthető és üzleti potenciállal rendelkező, az IoT rendszerek és/vagy szenzorok kreatív felhasználását megcélzó megoldásokat keres a T-Systems és innovációs laborja, a KiBu a Szegedi Tudományegyetem közreműködésével. Az ingyenes, 24 órás hackathonra 2019. április 14-éig lehet jelentkezni.
Magyarország területének közel hatvan százalékán már elérhetővé tette a keskenysávú dolgok internete (NarrowBand Internet of Things, NB-IoT) hálózati funkciót a Magyar Telekom. Ez időben és térben egyaránt kézzelfogható közelségbe hozza a gépek közti kommunikációra vagy a szenzorokra épülő automatizált megoldásokat, amelyek közül most két kiemelt témában vár kreatív megvalósítási ötleteket a T-Systems és innovációs laborja, a KiBu, valamint a Szegedi Tudományegyetem (SZTE).
„Az Élő Dolgok Internete (Internet of Living Things, IoLT) projekt keretében kifejezetten az agrárium és orvosi vizsgálatok területén bevethető okos alkalmazások fejlesztését elősegítő platform létrehozásán fáradozunk” – mondta Kiss Ákos, az SZTE adjunktusa. Ehhez kapcsolódóan az április végi hackathon egyik fókuszterülete a telemedicina, az életvitel, a vitális paraméterek és a környezet monitorozására alkalmas IoT szenzorok világa. A másik célpont a mezőgazdaság, amelyben jelenleg az élő szervezetekről adatokat gyűjtő intelligens szenzorokra épülő rendszerek jelentik az egyik legfontosabb alkalmazási területet. „A 2019 talán legmeghatározóbb technológiai trendjének tekintett IoT hamarosan kézzelfogható mértékben gyakorol majd hatást a versenyképességre, a hatékonyságra és a fenntarthatóságra” – hívta fel a figyelmet Krégl Klementina, a T-Systems innovációs kompetenciaközpontjának vezetője.
A hackathonon olyan megoldásokat keresnek, melyek IoT rendszerek és/vagy szenzorok kreatív felhasználásán alapulnak, továbbá termékesíthetők és van bennük üzleti potenciál. A versenyre egyéni indulókat és 2-5 fős csapatokat egyaránt várnak. A megmérettetésen diákok, szabadúszók és saját céggel rendelkezők is részt vehetnek.
A beérkezett ötleteket a rendezvény szakmai csapata április 19-ig előszűri, majd az ígéretes elképzeléseket továbbjuttatja az április 26-27-i versenyre. A 24 órás erőpróba során a versenyzők ötleteiket a T-Systems, a KiBu és a Szegedi Tudományegyetem mentorainak segítségével fejlesztik tovább és prezentálják a 24. óra végén. Ezekből választ a zsűri győzteseket, akiknek akár piacralépését is támogatja a vállalat, ezenkívül az első helyezett félmillió, a második 300 ezer, a harmadik 100 ezer forinttal lesz gazdagabb. Az egyetemi indulók között pedig 300 ezer forintos különdíj kerül kiosztásra. Az ingyenes innovációs ötletversenyre április 14-éig lehet jelentkezni.
A kezdeményezés organikus folytatása a SZTE, a Magyar Telekom és a T-Systems által ez év elején aláírt együttműködési megállapodásnak. Ez elsődlegesen a szakirányú és szakinformatikai képzések frontján történő kooperáció erősítésére irányult, miközben a k+f partneri kapcsolatokra is kiterjedt hazai, regionális, valamint európai szinten.
További információ és jelentkezés itt.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu RunMyProcess segít a maximumot kihozni a nagyvállalati IoT-adatokból
- A Telekom ingyenes szolgáltatással támogatja a nonprofit szervezeteket
- Robotzsaruk védhetnek meg a hackerektől?
- Perem, ahol a babér terem, avagy edge computing költséghatékonyan
- Az AT&T és a Vodafone Business új partnerséget jelentett be
- Dedikált, lokális mobil hálózati megoldással készül a Magyar Telekom és a BorgWarner az 5G-re
- Vodafone: Megkerülhetetlen az IoT a vállalatok szerint
- Hatalmas boom előtt a smart city fejlesztések
- A felhőből jön majd a kenyér, és az MI mondja meg, mennyit kell vetni?
- A GDPR csak a kezdet volt – folytatódik a digitális világ akadálymentesítése
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.