Az Ericsson Ipar 4.0 technológiákat támogató megoldást vezet be
Az Ericsson a Hannover Messén, a legnagyobb európai ipari vásáron mutatta be az Ericsson Industry Connect terméket, mely egy egyszerűen használható celluláris megoldás a felgyorsuló Ipar 4.0 átalakulás támogatására.
Az Ericsson Industry Connect segítségével a kommunikációs szolgáltatók dedikált mobil-hálózatokat kínálhatnak ipari ügyfeleiknek a 4G/LTE technológiára alapozva, de egyenes utat biztosítva az 5G hálózatokra való átállás esetén is..
A dedikált celluláris kapcsolódási megoldás kifejezetten ipari környezetekben, gyárakban és raktárokban biztosít megbízható lefedettséget magas eszközsűrűség és tervezhető késleltetés mellett. Az informatikai (IT) és üzemeltetési (OT) szakemberek számára egyszerűen kezelhető hálózatfelügyelettel rendelkező megoldás a celluláris technológia gyors bevezethetőségét hivatott biztosítani a gyárak és raktárak számára.
Az iparági elvárásoknak megfelelő vezeték nélküli kapcsolattal az Ericsson Industry Connect innovatív Ipar 4.0 felhasználási eseteket támogathat. A kidolgozott példák között olyan esetek szerepelnek, mint egy digitális ikren - azaz egy fizikai egyed valós idejű digitális másolatán - alapuló biztonsági ellenőrzés rendkívül nagy számú érzékelő alkalmazása mellett; a dolgozók által használt ember-gép interfészek (HMI) számára kiadott utasítások mobilitásának biztosítása; ütközésmegelőzés és távvezérlés önvezető járművekhez; vagy a kollaboratív robottechnológiák bevezetése automatizált tevékenységekhez.
„Az Ericsson Industry Connect alapját az a tervezési elgondolás adja, hogy az ipari ügyfelek sebességgel, megbízhatósággal és biztonsággal kapcsolatos követelményeit egyszerű telepíthetőséggel és kezelhetőséggel kombinálva kell teljesíteni, - mondta el Åsa Tamsons, az Ericsson üzleti technológiákért és új üzleti tevékenységekért felelős alelnöke. - Ezzel a termékkel a vállalatok automatizálási és üzemeltetési hatékonyságukat rendkívül rövid idő alatt emelhetik magasabb szintre. Az Industry Connect egy egyszerűen skálázható megoldással egészíti ki a szolgáltatók vállalati kínálatát. Az Ericsson Industry Connect fokozza a mobilmegoldások jelentőségét az ipari kapcsolatok gyorsan növekvő szegmensében.”
A Scania, a svéd közlekedési megoldás szállító már meg is valósította az Ericsson Industry Connect megoldást svédországi intelligens gyártástechnológiai laboratóriumában.
Roger Hartonen, a Scania Csoport ipari informatikáért felelős vezetője a következőket mondta: „Az ipari környezetünkben a kiváló minőségű, gyors és biztonságos kapcsolat napjainkban elengedhetetlen számunkra. Az Ericsson Industry Connect biztosítja azt a megbízható vezeték nélküli kapcsolatot, amely lehetővé teszi, hogy rugalmasan kezeljük a gyártást. A Scania-nál a gyártási folyamataink terén végzett folyamatos innovációval segítjük a fenntartható közlekedés irányába történő elmozdulást.”
Kapcsolódó cikkek
- Az Ericsson tovább gyorsítja 5g-s fejlesztéseit
- Dedikált, lokális mobil hálózati megoldással készül a Magyar Telekom és a BorgWarner az 5G-re
- Az Ericsson már 2019-ben világszerte elindítja az 5G szolgáltatást
- MWC: az 5G technológia 2019-ben valósággá válik
- Az Ericsson kibővített 5G platformja lehetővé teszi a gyors, zökkenőmentes átállást
- Óriási növekedés várható 2024-re az 5G előfizetések számában
- A kistudósok a jövőjükbe nézhettek be az Ericssonban
- Az Ericsson új fejlesztéseivel gyorsabb és rugalmasabb lesz az 5G bevezetése
- Az Ericsson Mobilitási Jelentésének fő megállapításai
- Díjazták az Ericsson 5G technológiáját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.