A Fujitsu közvetlenül elérhetővé teszi a felhőszolgáltatásokat az ügyfelek környezetében
A PRIMEFLEX for Microsoft Azure Stack integrált rendszerrel a Fujitsu ügyfelei akár a telephelyükön futó feladatoknál élvezhetik a számítási felhő reagálókészség, költségszabályozás és gyors ütemű innováció terén nyújtott előnyeit. A PRIMEFLEX integrált rendszerek portfóliójának mától elérhető, legújabb tagja segítségével egyszerűen hozhatnak létre robusztus, mégis rugalmas hibrid környezeteket alaprendszereik gördülékeny üzemeltetéséhez.
A szervezetek folyamatosan keresik az új és jobb módszereket ahhoz, hogy IT-infrastruktúrájukkal ki tudják szolgálni az új igényeket. Az adatszuverenitás, a biztonság, a megfelelés és a teljesítmény folyamatos kézben tartása, valamint a modern alkalmazásfejlesztés támogatása egyre komplexebbé teszi működésüket. Ma már teljes körűen ki tudják aknázni a nyilvános felhő képességeit úgy, hogy közben a Fujitsu átfogó PRIMEFLEX integrált rendszerportfóliójának legújabb tagjával a legkritikusabb rendszereiket házon belül tartják.
A komplex hibrid IT-környezetek integrálása és felügyelete terén szerzett mélyreható tapasztalatai elismeréseképpen a Fujitsu az Azure megoldások hivatalos globális rendszerintegrátora. Átfogó Azure portfóliója legújabb eleme a PRIMEFLEX for Microsoft Azure Stack, amely a szerverek, tárolók, hálózati csatlakozási megoldások és szoftverek teljes körűen tesztelt, üzemkész csomagját biztosítja az Azure szolgáltatások egyszerű bevezetéséhez a helyi adatközpontban.
A PRIMEFLEX for Microsoft Azure Stack a Microsoft Hyper-V klaszterkörnyezetekre optimalizált, nagy teljesítményű és energiahatékony Fujitsu PRIMERGY szerverinfrastruktúrára épül. A kiváló virtualizációs teljesítményt nyújtó PRIMERGY szerverek csökkentik a TCO-t, továbbá kedvező energiafogyasztásukkal minimumra szorítják a hőkibocsátást, és a hűtési és energiaköltséget is mérséklik.
A Fujitsu rugalmas Microsoft-licenclehetőségeket kínál a felhőszolgáltatásokhoz – például igény szerint finanszírozható (pay-as-you-go) fogyasztási és kapacitásfelhasználási modelleket, biztosítva ezzel a szolgáltatás egységességét a helyszíni és nyilvános felhőkörnyezetekben. A további lehetőségek között szerepel a Microsoft Azure-kompatibilis köztesszoftver szállítása, a helyszíni adatmentés integrálása ETERNUS CS adattárolási célgépek felhasználásával, valamint hibrid és hosting-szolgáltatások nyújtása az Azure környezethez.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu új szolgáltatása segít kézben tartani a biztonságot
- A Fujitsu bemutatja kategóriája legkönnyebben átalakítható üzleti számítógépét
- Korlátlan skálázhatóság a privát és hibrid felhőkben
- Analóg hernyóból digitális pillangó – avagy a technológiai átalakulás útja
- Félelmekből előnyök – megkerülhetetlen a felhő a gazdaság digitalizációjában
- Amazon Web Services kiválósági központ a Getronics és a HeleCloud együttműködésével
- A Fujitsu tárolórendszere teljesített a legjobban az SPC tesztjén
- Új Commvault HyperScale célgépeivel a Fujitsu még több lehetőséget kínál a biztonsági mentés terén
- SUSECON 2019: digitális átalakulás tetőtől talpig, adatközponttól a felhőig
- Új FUJITSU rack-munkaállomás a nagy teljesítményigényű alkalmazások gyorsításához
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.