Itt az első Morning Health Talks!
Hogyan alkalmazható a Big Data az egészségügy mindennapjaiban? Melyek az új orvostechnológiai irányok és mekkora ezek realitása a hazai egészségügyben? Szervezhető-e hatékonyabban a betegek ellátása a jelenlegitől eltérő, új menedzsment technikákkal? Mennyire motiválják az egészségügyben dolgozókat az innovatív megoldások?
Ilyen és hasonló kérdésekre keresi a választ első reggeli beszélgetésén a jövő egészségügyét formáló szakemberek számára létrehozott új fórum, a Morning Health Talks.
„A Morning Health Talks olyan új szakmai összejövetel Budapesten, ahol az egészségügyi szakemberek megbeszélhetik gondolataikat, tapasztalataikat azokról az innovációs trendekről, amelyek hatással vannak a ma és a jövő betegellátására. Eszmét cserélhetnek az újítások alkalmazhatóságáról és várható hatásairól hazánk egészségügyében. A technológiai fejlődés az egészségügyben hosszú évek óta zajló folyamat. Az innovációk a szektor felvevőképességénél is nagyobb ütemben születnek meg, a robbanásszerű folyamattal a szolgáltatók korlátozott lehetőségei állnak szemben. Számos reakcióval találkozunk az egészségügyi dolgozók részéről. A rendezvényen megbeszélhetjük ezeket a reakciókat és a mögöttük álló okokat, és kialakíthatjuk a továbblépés kereteit. Ezzel a céllal várunk mindenkit, aki naprakész szeretne lenni az egészségügyet formáló trendekben, és szeretne kapcsolatot tartani a fejlődés mellett elkötelezett többi szakemberrel – érkezzen akár medtech, biotech, IT vagy más területről” – mondta el Fürjes Balázs, az EIT Health InnoStars ügyvezető igazgatója, a rendezvényt létrehozó szervezet vezetője.
Az előadást és kötetlen szakmai beszélgetést magába foglaló fórum első rendezvényére 2019. május 27-én reggel 9 órakor a budapesti Symbolban kerül sor. Az előadó Dr. Végh Attila, az egyik legnagyobb európai kórházlánc, a Capio AB elnök-vezérigazgatója lesz. A szakember arról beszél majd, hogy melyek azok a menedzsment technikák, amelyek egy egészségügyi szolgáltató intézményben kialakítják az innovatív technológiák bevezetése melletti motivációt és szervezeti megfelelőséget. Az előadást szakmai beszélgetés követi.
Az egészségügyi intézmények lehetőségeinek felmérésére az innovatív technológiák alkalmazása terén az EIT Health a Pécsi Egyetemmel tervezi pilot projekt elindítását. A Pécsi Egyetem nemcsak klinikai gyógyító egységei és egyetemi kutatás-fejlesztési részlegei okán, hanem kutatói és orvosi bázisa miatt alkalmas egy ilyen projekt megvalósítására; ugyanakkor az EIT Health-nek regionális képviselete, úgynevezett „Hub”-ja is működik a Pécsi Egyetemen.
A rendezvénysorozatot az Európai Innovációs és Technológiai Intézet egészségügyi szervezete, az EIT Health hívja életre. Az EIT Health a világ egyik legnagyobb egészségügyi innovációs szervezete, melynek célja a korszerű egészségügyi ellátás, az egészséges életmód és a minőségi, aktív időskor feltételeinek kialakítása Európában, és hogy ezek minél több ember számára váljanak megélhetővé.
A Morning Health Talks első, május 27-i rendezvényére előzetes regisztráció szükséges, amely a szervezőnél lehetséges: Bán Petra, EIT Health InnoStars; petra.ban@eithealth.eu
Kapcsolódó cikkek
- Nyári kurzus a Semmelweis Egyetemen a digitalizáció hatásáról
- A UPS támogatásával indul a világ legnagyobb vakcinaszállító drónhálózata Ghánában
- Öt év alatt megháromszorozta forgalmát a 77 Elektronika Kft.
- A WIWE azonnali, 1 perces EKG szűrést ajánl az 50 napos kardiológiai várakozási idővel szemben
- Dohos pincékből a felhőbe kerülhetnének a kórházi iratok
- Dübörög a dr. Google ellen harcoló hazai egészségügyi startup
- Televíziókat és professzionális orvosi monitorokat adományozott az LG Magyarország
- Innovációs díjat kapott egy új orvosdiagnosztikai eszköz
- A 77 Elektronika által fejlesztett SmartTester a sürgősségi ellátásban segít az azonnali döntéshozatalban
- Együttműködés a jövő digitális egyészségügyi megoldásaiért
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.