Az LG új AI processzora számos termékben helyet kap majd
Az otthoni mesterségesintelligencia-megoldások fejlesztésének felgyorsítását célzó stratégiája részeként az LG Electronics (LG) létrehozta saját AI-processzorát. A vállalat szabadalmaztatott Neural Engine technológiájával a chip az emberi agy neurális hálózatának működését mintázza, amely jelentősen növeli a gépi mélytanulási algoritmusok feldolgozási sebességét.
Az AI-processzor egyszerre alkalmazza a tárgy-, hang- és vizuális intelligenciát, így jobban, pontosabban képes azonosítani és megkülönböztetni a tereket, helyszíneket, tárgyakat, felhasználókat, hangokat, zaj-karakterisztikákat, valamint a környezet fizikai és kémiai jellemzőinek változását.
A processzor a video- és audioadatok feldolgozása és értelmezése révén képes pontosabban azonosítani a felhasználó érzelmeit és viselkedési mintáit, valamint elemezni a szituációs kontextust, ezáltal pedig személyre szabhatóvá teszi a készülékeken elérhető mesterségesintelligencia-szolgáltatásokat.
Az AI-processzorral ellátott termékek a beépített mesterséges intelligenciának köszönhetően akár hálózati kapcsolat nélkül is működnek. Az LG chipje kiemelkedő biztonsági rendszert kapott, így még magasabb szintű védelmet nyújt az adatok számára a külső támadásokkal szemben. Az olyan feldolgozási folyamatok, melyen nem igényelnek magasfokú védelmet, egy általános zónában zajlanak, míg a biztonságosabb futtatást igénylő feladatokról egy külön a hardverre implementált biztonsági zóna gondoskodik.
Az LG úgy fejlesztette ki AI-processzorát, hogy az javítsa azon készülékek felismerési képességeit, amelyekbe beépítik. A chip így olyan fejlett funkciókat kínál, mint a párhuzamos helymeghatározás és feltérképezés (Simultaneous Localization. And Mapping, SLAM), azaz képes a lokáció és a környezet egyidejű felmérésére. Fejlett képfeldolgozási funkciója például korrigálja a nagylátószögű objektívek által okozott képtorzulásokat, valamint világosabb és tisztább képek készítését teszi lehetővé kedvezőtlen fényviszonyok mellett. Az LG tervei szerint az AI processzor a robotporszívókban, a mosógépekben, a hűtőszekrényekben, de még a légkondicionáló berendezésekben is helyet kaphat majd. Az LG egyetemekkel, kutatóközpontokkal és vállalati partnerekkel kötött együttműködéseken keresztül is növelni kívánja mesterségesintelligencia-megoldásainak hozzáférhetőségét.
„AI-processzorunkat úgy terveztük meg, hogy a jövőben személyre szabott mesterségesintelligencia-szolgáltatásokat nyújthassunk vele termékeink felhasználói számára” — mondta I.P. Park, az LG Electronics elnöke és technológiai vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Sikeresebb üzlet – mesterséges intelligenciával
- A digitalizáció jelenti a valódi akadálymentesítést
- Mesterséges intelligencia írt dalt az Eurovíziós Dalfesztivál alkalmából
- Nálunk is bemutatkozik az LG 2019-es monitorportfóliója
- Közzétette első negyedéves eredménybeszámolóját az LG
- Az AI sokkal több, mint néhány képjavító algoritmus
- Elsőként Svájcban lesz kapható az LG V50ThinQ 5G
- Újragondolt televízió és beltér kapcsolat
- Jól szerepelt az LG a 2019-es Red Dot Awardson
- Különleges európai partnermegállapodást írt alá az LG és a Ricoh
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.