Együttműködési megállapodás a vámeljárások gyorsításáról
Az évi kétszámjegyű növekedést produkáló magyar-török export-import forgalom további fellendítése érdekében a Magyar-Török Üzleti Kamara és Szövetség megállapodott a Vám, Jövedéki és Adóügyi Szolgáltatók Szövetségével (VJASZSZ) abban, hogy minkét fél biztosítja a feltételeket a vámkezelések gyorsításához.
Ennek érdekében információval látják el a kereskedő cégeket, amelyeket felkészítenek a jogszabályoknak való megfelelésre. Erről Bók Mihály, a VJASZSZ társelnöke, és Suat Karakuş, a török kamara elnöke Budapesten együttműködési megállapodást írt alá. Az Ekol Logistics Kft. által szervezett ünnepi eseményen részt vettek a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Török Köztársaság budapesti nagykövetsége, a NAV, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA) képviselői.
A dokumentum rögzíti, hogy a két szervezet elősegíti Magyarország fordítókorong szerepének növelését az Európai Unióba exportáló török vállalatok számára. Erre kiváló lehetőséget kínálnak a magyarországi közvámraktári megoldások. A felek támogatják egy olyan pénzügyi képviselet létrehozását, amelynek segítségével néhány napra csökkenthető a vámkezelt török termékek eljuttatása vevőiknek.
A megállapodás újabb lendületet adhat a két ország közötti évek óta kétszámjegyű növekedést felmutató kereskedelmi forgalomnak. Mindkét ország abban érdekelt, hogy az áruforgalom volumene a korábbi évi 3 milliárd euróról rövid időn belül 5 milliárd euróra növekedjen.
Az együttműködési megállapodás házigazdája a budapesti Ekol Logistics Kft. volt. Kovács Ákos, a magyar-török áruforgalom és a környezettudatos intermodális fuvarozás piacvezető vállalatának ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a gördülékenyebb ügyintézéstől azt várja hogy újabb beruházások érkeznek Magyarországra, és további munkahelyek jönnek létre. A megállapodás tető alá hozása érdekében az Ekol Kft. bizalmat épített a felek között, és hozzájárult ahhoz, hogy a szinergiákat a partnerek együtt tárják fel. A kereskedelem fejlődését fékező akadályok leküzdésében egyébként a kft. közvetlenül is érdekelt: elmúlt évi árbevétele az egy évvel azelőttit 30 százalékkal meghaladó módon elérte a 16 milliárd forintot.
Kapcsolódó cikkek
- Perre megy a Huawei
- Eredményes évet zárt 2018-ban a BILK Logisztikai Nyrt.
- A UPS drónokkal szállít orvosi mintákat az USA-ban
- Az Ekol alapítója visszavásárolta cégének részvénytöbbségét
- Raktárautomatizáció szállító robotokkal
- Még nagyobb figyelmet kapnak az idő szempontjából kritikus szállítmányok
- Magyar startuppal forradalmasítja logisztikai folyamatait az IKEA
- BILK - újabb raktárbővítés
- Mostantól azonnali ajánlatok is elérhetőek a Fuvar.hu-n
- Tovább növekszik a kereslet a BILK logisztikai kapacitásai iránt
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.